Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Chcesz, aby Twoje włosy były gładkie? Wypróbuj mąkę ziemniaczaną
Julia Smoleń
Julia Smoleń 18.03.2021 21:16

Chcesz, aby Twoje włosy były gładkie? Wypróbuj mąkę ziemniaczaną

włosy
fot. Element5 Digital, unsplash.com

Co zrobić, żeby mieć lśniące włosy? Okazuje się, że sposób jest znacznie prostszy, niż mogłoby się wydawać. Sposobem jest mąka ziemniaczana – włosy będą miękkie, gładkie i błyszczące.

Wiele z nas zastanawia się jak sprawić, by nasze włosy były piękne i błyszczące. Mąka ziemniaczana jest naturalnym, sprawdzonym sposobem, by uzyskać wymarzony efekt. Jak zastosować mąkę ziemniaczaną i jakie daje ona efekty?

Piękne włosy – jak je uzyskać?

Mąka ziemniaczana pomoże włosom zniszczonym i przesuszonym. Dzięki niej włosy będą wyglądać na zdrowsze i przez to bardziej lśniące. Mąka ziemniaczana pomoże również uzyskać efekt, bardziej miękkich włosów.

Mąkę ziemniaczaną uzyskuje się z bulw pędowych ziemniaków. Jest proszkiem o białej barwie. Nie ma zapachu, ani smaku. Co więcej, mąka ziemniaczana jest tania i łatwo dostępna.

Wiele z nas wydaje ogromne sumy na produkty do włosów – szampony, odżywki, czy wcierki. Warto pamiętać, że w naturalnych składnikach bardzo często kryje się moc witamin i substancji, które pomogą przywrócić zdrowy wygląd naszej skórze i włosom.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Jak zrobić maskę na włosy z mąki ziemniaczanej? Jakie inne składniki mogą pomóc naszym włosom?

Maska z mąki ziemniaczanej – jak zrobić?

Aby zrobić maskę z mąki ziemniaczanej, należy wymieszać jedną łyżeczkę mąki ziemniaczanej z dwiema łyżkami maski do włosów, którą stosujesz na co dzień.

Wspomniane dwa składniki należy dokładnie wymieszać ze sobą, a następnie nałożyć je na wilgotne włosy. Najlepiej nakładać maskę zaraz po umyciu włosów. Podczas nakładania maski z mąki ziemniaczanej trzeba pamiętać, by nie kłaść jej tuż przy skórze. Dzięki temu unikniemy obciążenia włosów.

Najwięcej maski należy nałożyć na końcówki włosów. Maskę na włosach najlepiej trzymać na włosach około 30 minut. Mąka ziemniaczana może obciążać włosy, dlatego lepiej nie stosować maski po każdym myciu.

Domowe odżywki można też wykonywać z awokado, oleju kokosowego, jogurtu naturalnego lub z żółtka z jajka.

Regularne stosowanie maski gwarantuje piękne lśniące włosy.

Zobacz zdjęcie:

włosy

Znałyście tę metodę na piękne włosy?

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: kobieta.gazeta.pl, hairstore.pl