Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Włosy jak tafla wody – jak uzyskać ten efekt?
Dominika Bryś
Dominika Bryś 28.07.2020 15:30

Włosy jak tafla wody – jak uzyskać ten efekt?

włosy jak tafla wody
fot. carlos, www.unsplash.com

Twoim marzeniem są włosy jak tafla wody? Lśniące, gładkie i przyjemne w dotyku? To jest możliwe! Zastanawiasz się jak uzyskać ten efekt? Mamy dla Ciebie kilka przydatnych wskazówek, dzięki którym osiągniesz zamierzony cel!

Wypróbuj te sposoby, jeśli chcesz uzyskać jedwabiste, lśniące włosy, jak tafla wody.

1. Płucz pasma zimną wodą.

Może wydawać się to bolesne, ale jest to sprawdzony sposób na uzyskanie gładkich kosmyków. Ciepło powoduje, że łuska włosa (jego zewnętrzna warstwa) jest otwarta, a zimno sprawia, że ona zamyka się. Płukanie włosów chłodną wodą pozytywnie wypływa na ich gładkość. Dzięki temu prostemu zabiegowi, są one dużo bardziej przyjemne w dotyku.

2. Nie trzyj włosów.

Wiemy, że gdy wychodzisz spod prysznica, kuszące jest owinięcie głowy ręcznikiem i pocieranie włosów w celu usunięcia nadmiaru wody. Nie rób tego! Pocieranie może powodować łamanie się pasm, a także wywołuje ich puszenie. Zamiast tego delikatnie ściskaj kolejne odcinki włosów ręcznikiem, najlepiej wykonanym z miękkiej bawełny.

3. Odstaw prostownicę.

Choć tworzy gładki i błyszczący wygląd, z czasem uszkodzenia wynikające z regularnej stylizacji na gorąco zmniejszają połysk i naruszają teksturę włosów. Odstaw prostownicę i daj swoim włosom chwilę odpoczynku. Spróbuj stylizacji ,,na szczotkę” przy użyciu suszarki z letnim strumieniem powietrza. Nie zapomnij zaaplikować na pasma ochronne serum. Przekonaj się sama, że nie potrzeba Ci prostownicy, by mieć włosy jak tafla wody.

4. Podcinaj końcówki.

Nawet jeśli zapuszczasz włosy, regularne przycinanie jest kluczem w dążeniu do gładkich i błyszczących pasm. Uszkodzone i rozdwojone końcówki zrujnują wygląd każdej, nawet najlepszej fryzury.

5. Pokochaj aloes.

Szczególnie w odżywkach. Aloes pomaga nie tylko w oparzeniach – zawiera także enzymy, które pobudzają zdrowy wzrost włosów. Ma skład podobny do keratyny (białka, które jest głównym budulcem Twoich pasm), dzięki czemu łatwo wnika głęboko w kosmyki.

Aby wykonać maseczkę, rozcieńcz niewielką ilość aloesu np. żel z kilku kawałków rośliny lub gotowego produktu Aloe Vera (upewnij się, że nie zawiera alkoholu) w filiżance ciepłej wody. Rozczesz włosy, zaaplikuj na nie mieszankę, pozostaw na 30 minut, a następnie spłucz.

6. Ostrożnie z grzebieniem.

Rozczesywanie mokrych włosów źle wpływa na zdrowie puszących się i łamliwych włosów. Używaj wilgotnego grzebienia z szerokimi zębami. Pracując na sekcjach, zacznij rozczesywać pasm na końcach, a dopiero później zajmij się górnymi partiami. Unikniesz w ten sposób kołtunienia się włosów.

Powiązane