Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Żelazko w sprayu za grosze. Potrzebujesz tylko trzech składników, które na pewno masz w domu
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 28.09.2023 07:04

Żelazko w sprayu za grosze. Potrzebujesz tylko trzech składników, które na pewno masz w domu

prasowanie, pexels
pexels, prasowanie

Prasowanie jest dla niektórych wielką bolączką. Pomocne mogą okazać się więc parownice, zmniejszenie obrotów podczas wirowania pralki czy też żelazko w sprayu. Mimo że na rynku znajdziemy wiele produktów służących do wygładzania ubrań, okazuje się, że skuteczny preparat możemy wykonać samodzielnie. 

Żelazko w sprayu: jak używać?

Żelazko w sprayu to nic innego jak specjalny preparat, który należy rozpylić na wygniecione ubranie, a następnie wygładzić je rękoma. Jak przekonują liczne testy, ich skuteczność może pozytywnie zaskoczyć. Warto jednak pamiętać, że produkty te nie zapewniają idealnie gładkiego materiału, jednak są sporym ułatwieniem, chociażby podczas podróży lub jeśli nie mamy zbyt wiele czasu. 

W zależności od producenta, za taki preparat zwykle należy zapłacić od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych. Jeśli nie chcesz wydawać zbyt dużej ilości pieniędzy, ten sposób jest dla ciebie.

Jak szybko wyprasować ubrania? Wykorzystaj ten domowy sposób, a zaoszczędzisz masę czasu

Porównanie domowego żelazka w sprayu do kupnego

Internautka, działająca w sieci po nickiem @domowe.czarowanie postanowiła przetestować produkt do prasowania kupiony w sklepie do własnoręcznie przygotowanego. W tym celu połowę pogniecionej koszulki spryskała gotowym produktem, drugą zaś, swoją miksturą. 

Szybko okazało się, że oba działają praktycznie identycznie, a nagranie z testu zobaczycie poniżej. Warto więc zrezygnować z kupna żelazka w sprayu na rzecz własnego specyfiku. 

Jak samodzielnie zrobić żelazko w sprayu?

Przygotowanie żelazka w spray jest dziecinnie proste. Wystarczy zmieszać ze sobą trzy składniki i przelać do pojemnika z dyfuzorem, który ułatwi zraszanie ubrań. O jakich produktach mowa?

Do wykonania żelazka w sprayu potrzebujemy jedynie wody, octu i płynu do płukania ubrań. Zgodnie z poleceniem internautki wystarczy do 200 ml wody dodać łyżkę octu i łyżkę płynu do płukania.