Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Zrezygnowała z kariery, by zostać tradwife. Znalazła szczęście w usługiwaniu własnemu mężowi
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 29.09.2023 12:58

Zrezygnowała z kariery, by zostać tradwife. Znalazła szczęście w usługiwaniu własnemu mężowi

Cynthia Loewen
Cynthia Loewen o życiu tradwife, fot. instagram.com/_cynthialoewen

Ruch tradwife cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet, które chętnie dzielą się swoim życiem w mediach społecznościowych. Kobiety te zrezygnowały ze swojej kariery, by w pełni poświęcić się mężowi i prowadzeniu domu. O swojej historii postanowiła opowiedzieć Cynthia, która zaprzestała przygotowań do zdobycia zawodu lekarza i w pełni oddała się rodzinie. 

Ruch tradwife: co to jest i na czym polega?

Ruch tradwife skupia się na kobietach, które dobrowolnie i świadomie decydują się zrezygnować z kariery i pracy zarobkowej, aby w pełni oddać się prowadzeniu domu, a także dbaniu o ognisko domowe. Mowa nie tylko o opiece nad dziećmi, ale również mężu, który jest niezwykle istotny dla kobiet określających się tradwife. Kobiety te niemalże usługują swojemu partnerowi, spełniają jego zachcianki, a także ustępują mu w podejmowaniu ważnych decyzji. 

Nie da się ukryć, że takie podejście do życia budzi wiele kontrowersji, szczególnie kiedy kobiety otwarcie decydują się opowiadać o swoim życiu. Jedną z nich jest Cynthia Loewen, która zdecydowała się żyć zgodnie z tradycyjnym podziałem ról w gospodarstwie domowym. 

Myślała, że umawia się z przystojnym lekarzem. Kiedy poznała prawdę, nie była w stanie wydusić słowa

Zdecydowała się usługiwać mężowi

Cynthia Loewen niegdyś planowała zostać lekarzem. Dopiero z czasem postanowiła całkowicie zmienić swoje życie i obrała zupełnie inny kierunek. Postanowiła żyć zgodnie z tradycyjnym podziałem ról. Ona zajmuje się domem i dziećmi, zaś jej mąż zarabia pieniądze, a także podejmuje najważniejsze decyzje. 

Mój mąż jest głównym żywicielem rodziny, a ja jestem odpowiedzialna za dom. Praca w domu daje mi o wiele większą satysfakcję w porównaniu z jakąkolwiek inną pracą, którą wykonywałam" - cytuje kobietę The Sun. 

Cynthia twierdzi, że spełnia się jako tradwife i czerpie przyjemność z wykonywanych obowiązków domowych. 

Tradwife oddaje przywództwo partnerowi

Cynthia Loewen twierdzi, że świadomie zdecydowała się na takie życie i nie ma żadnego problemu z tym, aby najważniejsze decyzje podejmował jej mąż. Uważa, że nie jest to “opresyjne” i z całą odpowiedzialność zdecydowała się na to, aby mąż przewodził ich życiem. 

Kobieta mimo licznych obowiązków, które spoczywają na jej ramionach, nigdy nie zapomina o kobiecej, eleganckiej stylizacji, a także perfekcyjnym makijażu i zakręconych włosach. Tak przystrojona zabiera się każdego dnia za masę prac związanych z prowadzeniem domu, a ponadto wychowuje dzieci, wychodzi z psem na spacery, a także uczęszcza na siłownię. 

Im bardziej będziesz postrzegać prowadzenie domu jako pracę, tym bardziej będziesz nią usatysfakcjonowana. Tak jak w przypadku każdej innej pracy, w której będziesz wyznaczać sobie nowe cele - twierdzi kobieta.

Źródło: thesun.co.uk