Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jak się ubrać do biegania jesienią? Przygotuj odpowiedni zestaw
Marzena Siarkiewicz
Marzena Siarkiewicz 17.09.2019 16:20

Jak się ubrać do biegania jesienią? Przygotuj odpowiedni zestaw

szumowski
Fot. unsplash.com @esdesignisms

Jak się ubrać do biegania jesienią? Należy przede wszystkim zadbać o to, aby nie zmarznąć. Największą wagę powinnyśmy przywiązać do rąk i nóg. Jak je dobrze ochronić? Odpowiedzi znajdziecie w naszym tekście.

Jak się ubrać do biegania jesienią? Należy przede wszystkim zadbać o to, aby nie zmarznąć. Największą wagę powinnyśmy przywiązać do rąk i nóg. Jak je dobrze ochronić? Odpowiedzi znajdziecie w naszym tekście.

Jak się ubrać do biegania jesienią? O czym należy pamiętać poza ubieraniem się na tzw. cebulkę, aby nasz ulubiony sport przyniósł nam więcej korzyści niż szkód? Jest kilka żelaznych zasad, których łamanie nie jest do końca rozważne.

Jak się ubrać do biegania jesienią?

Jak już wspominałyśmy we wstępie, kluczem jest ochrona naszych kończyn. To właśnie przez nie ucieka aż 30% ciepła. Jeżeli nie chcecie doprowadzić do wychłodzenia organizmu, zadbajmy o odpowiednie okrycie tych parti ciała. W przypadku rąk sprawdzą się rękawiczki biegowe, które bardzo dobrze chronią przed zimnem. Jeśli chodzi o skarpetki, postawmy na te grube i długie, darujmy sobie stopki. Żelazną zasadą przy wybieraniu stroju do biegania jest dodawanie do rzeczywistej temperatury powietrza 6-7 st. C. Rozgrzany w wyniku wysiłku organizm nie powinien narażać się na przegrzanie.

Ubierzmy się w koszule oddychającą, tak, aby skutecznie odprowadzała wilgoć z naszego organizmu. Możemy przyodziać także specjalną bluzę lub kurtkę, najlepiej z membraną. Jeżeli na zewnątrz jest wyjątkowo zimno, dorzućmy pomiędzy te dwie warstwy jeszcze polar. Tak zabezpieczone przed niskimi temperaturami możemy ruszać w drogę.

Co daje bieganie?

Regularne uprawianie tego sportu przyczynia się do obniżenia ciśnienia tętniczego, obniżenia tętna w stanie spoczynku, spadku poziomu cholesterolu, wzmocnienia układu mięśniowego i szkieletowego. W konsekwencji zapobiega ono m.in. osteoporozie oraz chorobie wieńcowej. Biegając zwiększamy również pojemność naszych płuc, co łatwo sprawdzić za pomocą spirometru. Średnio wykonujemy 22 oddechów na minutę, w przypadku biegacza liczba ta ulega znacznemu zmniejszeniu.

Bieganie jest także świetnym sposobem na schudnięcie, podczas godziny jesteśmy w stanie spalić nawet 1000 kcal. Oczywiście, nie na samym początku naszej przygody z tym sportem. Aktywność ta znacznie obniża także poziom naszego stresu, polecana jest zatem wszystkim tym, którzy się z nim borykają.

Jak się ubrać do biegania jesienią? – ZOBACZ ZDJĘCIA:

Przez głowę ucieka aż 40% ciepła! Zadbaj o jej ogrzanie. Polska marka 4F ma w swojej ofercie bardzo interesujące modele czapek.

Nie możemy zapominać także o odpowiedniej bluzie.

Obuwie to podstawa. Na jakie powinniśmy postawić?

Na jesień i zimę idealnne będą buty crossowe lub trailowe, powszechnie nazywne terenowymi. Duża część biegaczy korzysta z jednej pary butów przez cały rok, jednak działanie takie można porównać do niewymieniania opon w samochodzie na czas zimowy. Jest to po prostu mało rozważne.

Bieganie opóźnia procesy starzenia. Rusz się z kanapy i daj się porwać zdrowemu szaleństwu, które ogarnęło cały świat.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak ubrać się do teatru latem? Modnie i stylowo
  2. Jak ubrać się w góry latem? Pakiet informacji
  3. Jak się ubrać do Teatru Capitol? Postaw na zmysłowość
Powiązane