Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > 3 oznaki niedoboru kwasów Omega 3
Dominika Bryś
Dominika Bryś 28.01.2021 22:52

3 oznaki niedoboru kwasów Omega 3

niedoboru kwasów Omega-3
fot. christine siracusa, www.unsplash.com

Spożywanie kwasów Omega 3 jest bardzo ważne. Dlaczego? Są one ważnym składnikiem błon komórkowych. Twój organizm potrzebuje ich również do wytwarzania cząsteczek, które pomagają prawidłowo funkcjonować układom odpornościowym, płucnym, sercowo-naczyniowym i hormonalnym. W tym artykule przedstawiamy 3 oznaki niedoboru kwasów Omega 3.

Niedobór Omega-3 oznacza, że ​​organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości tego składnika. Może to narazić Cię na ryzyko negatywnych skutków zdrowotnych. Jakich?

1. Podrażnienie i suchość skóry.

Jeśli w Twoim organizmie brakuje tłuszczów omega-3, jednym z pierwszych miejsc, w których możesz to zauważyć, jest skóra. Na przykład wrażliwa, sucha cera, a nawet nietypowy wzrost trądziku mogą u niektórych osób być oznaką niedoboru kwasów omega-3.

Tłuszcze Omega-3 poprawiają integralność barier skórnych, zapobiegając utracie wilgoci i chroniąc ją przed czynnikami drażniącymi, które mogą prowadzić do wysuszenia i podrażnienia.

Ponadto niektóre badania wykazały, że przyjmowanie suplementów omega-3 może pomóc zmniejszyć wypryski i stany zapalne skóry. Może pomóc także zmniejszyć utratę wilgoci i wrażliwość na słońce. Suchość, nasilony trądzik i zaczerwienienia skóry mogą również wskazywać na niedobór tych składników.

2. Depresja.

Tłuszcze Omega-3 są niezbędnym składnikiem mózgu i wiadomo, że mają działanie neuroprotekcyjne i przeciwzapalne. Mogą nawet pomóc w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych i zaburzeń mózgu, takich jak choroba Alzheimera, demencja i choroba afektywna dwubiegunowa. Wiele badań wskazuje na korelację między niskim stanem omega-3 a wyższą częstością występowania depresji.

Czynniki przyczyniające się do rozwoju zaburzeń zdrowia psychicznego, dieta bogata w kwasy omega-3 może pomóc zmniejszyć ryzyko niektórych chorób psychicznych. Skonsultuj się z lekarzem w celu przeprowadzenia badań przesiewowych pod kątem depresji i określenia odpowiednich strategii leczenia.

3. Suche oczy.

Tłuszcze Omega-3 odgrywają rolę w zdrowiu oczu, w tym w utrzymaniu nawilżenia oczu, a nawet w produkcji łez. Z tego powodu wielu pracowników służby zdrowia przepisuje suplementy Omega-3, aby złagodzić zespół suchego oka. Objawy tego często obejmują dyskomfort oczu, a nawet zaburzenia widzenia.

Jeśli zauważyłeś wzrost suchości oczu, może to wskazywać, że w Twojej diecie brakuje tłuszczów omega-3.

Tagi: