Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Nie umyła pędzli do makijażu, szybko pożałowała. Prawie straciła przez to życie
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 01.12.2019 13:22

Nie umyła pędzli do makijażu, szybko pożałowała. Prawie straciła przez to życie

panna młoda
pexels.com

Pędzle do makijażu są w codziennym użytku w większości domów. Nieustannie używamy ich, żeby nakładać kosmetyki na nasze twarze, ale rzadko myślimy o tym, co się nimi dzieje poza tym. Pewnie wiele z nas nie pamięta o tym, żeby odpowiednio je czyścić. Przykład tej dziewczyny pokazuje, jak niebezpieczne może być zaniedbanie w tej kwestii.

Chociaż teoretycznie wiemy, że nie powinniśmy zapominać o higienie czegoś, co często dotyka naszej twarzy, w praktyce nie jest to taka oczywista kwestia. Chociaż makijażyści często zwracają na to uwagę, nie wszyscy o tym pamiętają, a to błąd. Pędzle do makijażu zbierają mnóstwo bakterii, co może prowadzić do infekcji.

Zabójcze pędzle

Kiedy coś dziwnego pojawiło się na twarzy Katie, 21-latka myślała, że to tylko pryszcz. Jednak zmiana skórna na jej twarzy bardzo szybko zaczęła wyglądać podejrzanie. W końcu zamieniła się w otwartą ranę, a jej twarz zaczęła puchnąć. W końcu dziewczyna w panice udała się do lekarza.

pędzle

Nie spodziewała się, że coś takiego może się stać z powodu pędzelka do brwi.

Całe szczęście, że zareagowała tak szybko, inaczej mogło się to skończyć tragicznie. Okazało się, że to, o czym myślała, że jest zwykłym pryszczem, to zapalenie tkanki łącznej, czyli infekcja, która atakuje warstwę podskórną. Spowodowały ją nieumyte pędzle. Lekarze w szpitalu poinformowali młodą kobietę, że infekcja mogła już niedługo zaatakować jej mózg i doprowadzić do śmierci.

Jak często myć pędzle do makijażu?

Pędzle do makijażu powinno się myć codziennie w przypadku płynnych i co 2-3 dni przy sypkich kosmetykach. Wiele z nas pewnie nie pamięta o tym tak często, a jak widać, może to mieć znaczne konsekwencje. Po dokładnym zastanowieniu się Kate doszła do wniosku, że za infekcję odpowiedzialny był jej pędzel do brwi.

Jak sama przyznała, chociaż zazwyczaj pamięta do dokładnej dezynfekcji takich przyborów jak gąbeczka do nakładania podkładu, konieczność mycia pędzelka do brwi nie była dla niej taka oczywista. Teraz apeluje do wszystkich kobiet, żeby uniknęły jej losu i zawsze dokładnie czyściły swoje pędzle.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pędzle

Jak często myjecie swoje pędzle?

pędzle

Dziewczyna apeluje, by nigdy o nich nie zapominać.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najdroższe ulice handlowe w Polsce. Na nich za czynsz zapłacisz najwięcej
  2. Smog jest wyjątkowo szkodliwy dla włosów. Jak chronić je przed toksynami? Skuteczne sposoby
  3. Teściowa skomentowała sukienkę, którą założyła na pogrzeb męża. Wspomnienie jej słów do dziś wywołuje u niej łzy
  4. Nastolatek marzył o operacji plastycznej. Mama nie mogła już patrzeć, jak cierpi
  5. Nagły zwrot ws. rozwodu Maryli Rodowicz. Porażające informacje o zdradzie
  6. Przeszedł straszny zawał, usunięto mu nerkę, zaatakował go paskudny rak. Gwiazdor „Rancza” cierpiał niewyobrażalnie

źródła: popularne.pl