Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Świetny trick na śliskie buty. Niezwykle prosty i skuteczny
Martyna Pałka
Martyna Pałka 04.12.2023 10:41

Świetny trick na śliskie buty. Niezwykle prosty i skuteczny

Trick na śliskie buty zimą
Trick na śliskie buty zimą, fot. Canva/Maria Sbytova

Okres zimy sprzyja nie tylko intensywnych opadom białego puchu, ale też pojawianiu się śliskich powierzchni, które mogą przyczynić się do naszego upadku. Jest to szczególnie niebezpieczne, gdy nasze buty posiadają nieodpowiednią podeszwę, która sprzyja niespodziewanym upadkom. W jaki sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo i “poprawić” swoje buty?

Dlaczego nasze buty się ślizgają?

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że okres zimy i ujemnych temperatur potrafi sprawić nam prawdziwe problemy podczas przemieszczania się z miejsca na miejsca. Mowa tutaj nie tylko o coraz większych korkach, problemach z samochodem, ale również upadkami, które zdarzają się, gdy podczas spaceru natrafimy na śliską nawierzchnię.

Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy mamy nieodpowiednie obuwie, które posiada zbyt śliską podeszwę. Główną przyczyną zawodności zimowych butów jest ich słaba przyczepność — jeżeli podeszwa nie jest wykonana z materiału antypoślizgowego, o nieszczęście naprawdę nie jest trudno. Jak są więc sposoby na przygotowanie swojego obuwia do zimowych warunków?

Jak zaoszczędzić miejsce w szafie? Wykorzystaj worek na śmieci i odkurzacz! Niebywałe, co można z tym zrobić

Jak poradzić sobie ze śliskimi butami zimą?

Jeżeli wciąż skarżysz się na śliską podeszwę obuwia, która uniemożliwia Ci normalne funkcjonowanie zimą, powinnaś udać się po pomoc do specjalisty. Najlepszym wyjściem jest oddanie butów do szewca, który fachowym okiem sprawdzi ich podeszwę i z pewnością poleci Ci najskuteczniejszy sposób na rozwiązanie Twojego problemu.

Najczęściej ekspert poleca założenie na podeszwę antypoślizgowych zelówek lub kauczukowych fleków, które poprawią przyczepność butów i dzięki temu będą zapobiegać nieszczęśliwym upadkom i nadmiernemu ślizganiu się zimą. Jeżeli jednak jesteś fanem domowego rozwiązywania takich problemów, mamy dla Ciebie prosty trick, który możesz zastosować samodzielnie.

ZOBACZ TEŻ: Nie lubisz mycia pędzli? Ten trick z pewnością pozwoli Ci oszczędzić masę czasu. Wystarczy zaledwie jedno urządzenie.

Ten domowy trick pomoże Ci pozbyć się śliskiej podeszwy u butów!

Istnieje kilka sposobów, które możesz zastosować samodzielnie w swoim domowym zaciszu. Ten trick nie tylko jest niesamowicie skuteczny, ale też nie wymaga specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności. Będziesz potrzebować jedynie papieru ściernego oraz pistoletu do klejenia na gorąco.

Na samym początku dokładnie wyczyść i wysusz zarówno podeszwę, jak i całe buty. Następnie potrzyj podeszwę papierem ściernym, w taki sposób, aby nieco ją zmatowić. Kolejnym krokiem jest użycie pistoletu na klej na gorąco. Za pomocą urządzenia nałóż tę substancję tak, aby równo pokryć podeszwę — może mieć to formę zygzaka lub linii.

Na samym końcu, przygotowane w ten sposób buty połóż bokiem na jakimś starym ręczniku, do momentu ich całkowitego wyschnięcia. Po tym czasie podeszwa powinna być całkowicie inna, a dawna skłonność do ślizgania się pójść w zapomnienie.