Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > "Żyją jak małżeństwa, tylko weekendy spędzają osobno" - potajemne związki księży z parafiankami to fakt!
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 18.09.2023 18:19

"Żyją jak małżeństwa, tylko weekendy spędzają osobno" - potajemne związki księży z parafiankami to fakt!

Mart Production/Pexels/Africa Images/Canva, Kobieta związana z księdzem
Fot. Mart Production/Pexels/Africa Images/Canva, Kobieta związana z księdzem

Związki parafianek z duchownymi cały czas szokują. Okazuje się jednak, że jest wiele kobiet, które decydują się na taką relację. Życie z osobą, która postrzega kontakty fizyczne jako grzech, nie jest jednak łatwe. Wymaga determinacji, dyskrecji i wyrozumiałości. Jak żyją kobiety w związkach z księżmi? 

Jak naprawdę wygląda prywatne życie księży?

Celibat w wierze katolickiej budzi coraz więcej emocji. Szczególnie że na jaw wychodzą kolejne uchybienia. Okazuje się, że wielu duchownych prowadzi podwójne życie. “Serce nie sługa”, o czym przekonały się kobiety, które doświadczyły związku z księdzem.

Na jednym z forum dla kobiet wypowiedziała się użytkowniczka, która wprost mówi o relacjach parafianek z mężczyznami, którzy obiecali posługę Bogu:

Spotkania w mieszkaniu kobiety, wspólne gotowanie, rozmowy, noce, kawa, herbata, stosunek, telewizja, wspólne wyjazdy, poranne msze księdza, zanim ona wstanie. Żyją jak małżeństwa, tylko weekendy spędzają osobno. Jeden z księży jest nawet przyjacielem rodziny dziewczyny, ale swego związku nie ujawniają. Dziewczyna kupuje prezenty dla matki księdza, a kobieta ciągle myśli, że to syn ma tak wspaniały gust.

Ron Lach/Pexels, Kobieta rozmawia z księdzem
Fot. Ron Lach/Pexels, Kobieta rozmawia z księdzem
Takich dodatków w Pepco jeszcze nie było. Eleganckie poduszki i koce na jesienne wieczory kupisz już za 40 zł

Kobieta ujawnia intymne relacje parafianek z duchownymi

Takie związki nie są bardziej skomplikowane niż  tradycyjne relacje, które znamy. Okazuje się jednak, że mimo uczucia, księża nie blokują swoich partnerek przed założeniem rodziny, a kobiety nie oczekują od nich, aby porzucili sutannę.

Nie proszą o zaprzestanie duchowieństwa, księża też o tym poważnie nie myślą. Nie blokują też im drogi to założenia rodziny. Ale jednak kochają się. Dodam jeszcze, że to nie są kobiety niewierzące, wręcz przeciwnie. Dwie z nich są zainteresowane wiarą i praktykujące.

Dlaczego kobiety godzą się na relacje bez przyszłości?

Za wszystko odpowiada miłość i przywiązanie. Użytkowniczka, która opisała różne znane jej historie, wypowiada się także na temat samego celibatu.

Nikomu nie można zabronić prawa do miłości, a Ci ludzie po prostu poznali się w takich, a nie innych okolicznościach, kochają Boga, ale i siebie wzajemnie, i chcą tą miłość konsumować.

A wy co o tym sądzicie?

cottonbro studio/Pexels, kobieta i ksiądz
Fot. cottonbro studio/Pexels, kobieta i ksiądz 
Powiązane
KAPiF
Rozpoznajesz, czyje to oczy? Rozwiąż trudny quiz i sprawdź swoją wiedzę