Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jak układać spodnie, aby w szafie było, jak najwięcej miejsca? Ten trik jest niezawodny!
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 25.09.2023 17:23

Jak układać spodnie, aby w szafie było, jak najwięcej miejsca? Ten trik jest niezawodny!

Pexels/Canva, Składanie jeansów
Fot. Pexels/Canva, Składanie jeansów

Zachowanie porządku w szafie to nie lada wyczyn. Jeśli masz dużo ubrań, to doskonale zdajesz sobie sprawę, jak ciężko je ładnie ułożyć. Są jednak na to pewne sposoby. Szczególnie trudno bywa przy sztywnych jeansach, ale i na to jest pewien trik. Gwarantujemy, że odmieni on wasze życie i oczywiście wygląd szafy.

Jak zachować porządek w szafie?

Jeansy to dosyć sztywne spodnie, zatem ich ułożenie w szafie może okazać się problematycznie. Z reguły składane są na pół i umieszczane w szafie. Zabiera to sporo miejsca, a do tego ubrania nie prezentują się estetycznie.

Warto zatem znaleźć rozwiązanie, które umożliwi nam wygodne odkładanie i układanie ich na półkach. Ten sposób to strzał w dziesiątkę.

Te wyszczuplające sukienki na wesele 2023 kupisz w sieciówkach. Modne fasony kosztują teraz grosze!

Sprawdzony trik na idealnie ułożone spodnie

Na pewno warto sprawdzić, które ubrania są faktycznie na nas dobre. Modele, które wyszły z mody, czy są za dużo lub za małe, warto oddać albo sprzedać. Zostaw w szafie rzeczy, które faktycznie nosisz.

Następnie rozłóż wszystkie spodnie na podłodze. Przygotuj sobie materiałowy pojemnik, który pozwoli utrzymać spodnie w odpowiedniej formie. Dzięki temu na każdej półce będzie dużo miejsca na różne elementy garderoby, a podczas poszukiwania konkretnego modelu, wystarczy wyjąć koszyk i odszukać spodnie.

Jak układać spodnie w szafie

Rozłóż jeansy tak, aby nogawki były wyprostowane. Następnie od dołu złóż spodnie na dwa razy aż do pasa. Później wystarczy jedną połowę przyłożyć do drugiej i gotowe. Spodnie będą na tyle płaskie, że w jednym pojemniku powinno się zmieścić około 5-6 par.

Kosze ustaw obok siebie na półkach. W ten sposób można złożyć także materiałowe spodnie lub ubranka dla dzieci.

Skorzystasz z tego sposobu w swojej garderobie?