Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Krople żołądkowe na włosy? Efekt może cię mile zaskoczyć
Katarzyna Lendzion
Katarzyna Lendzion 09.03.2024 07:54

Krople żołądkowe na włosy? Efekt może cię mile zaskoczyć

Zniszczone włosy
Fot. Canva.com/puhhha

Okazuje się, że posiadamy w domu tak wiele produktów odżywiających włosy, że nie musimy już kupować dedykowanych specyfików, przynajmniej w kontekście poprawienia ich stanu. Krople żołądkowe świetnie się sprawdzą w stymulacji wzrostu włosów. Zaoszczędzimy na nich duże pieniądze. 

Krople żołądkowe na włosy?

Krople żołądkowe, zwłaszcza te zawierające minoksydyl, są często stosowane w leczeniu łysienia androgenowego u mężczyzn i kobiet. Główne działanie minoksydylu polega na rozszerzaniu naczyń krwionośnych, co zwiększa przepływ krwi do obszarów skóry głowy, gdzie stosowany jest preparat. Poprzez zwiększony przepływ krwi krople żołądkowe mogą dostarczyć więcej tlenu, składników odżywczych i hormonów do mieszka włosowego, co może pomóc w stymulacji wzrostu włosów i zahamowaniu procesu łysienia.

Stosowanie kropli żołądkowych na włosy może wymagać regularności i cierpliwości, a efekty będą się różnić w zależności od osoby. Ponadto, przed zastosowaniem takich preparatów zaleca się konsultację z lekarzem dermatologiem.

Weź 10 zł i biegnij do Rossmanna po ten gadżet. Ułatwia życie

Zalety i wady kropli żołądkowych na włosy

Krople żołądkowe zawierają w sobie wiele składników odżywczych. Takie same znajdziemy w dedykowanych produktach do włosów, ale za o wiele wyższą cenę. Krople żołądkowe będą się od siebie różnić składem, ale najczęściej znajdziemy w nich zatrzymujący wypadanie włosów bobrek trójlistkowy, dziurawca, który działa przeciwzapalnie, zwalcza łupież, wzmacnia cebulki włosów, walerianę - ma właściwości bakteriobójcze i łagodzące, miętę pieprzową, która odżywia i łagodzi podrażnienia, a także odkażający korzeń goryczki.  

Przed zastosowaniem ich na włosy należy mieć jednak na uwadze, że są bardzo skoncentrowane i mogą powodować reakcje alergiczne lub podrażnienia skóry głowy. Zaleca się przeprowadzenie próby uczuleniowej przed pierwszym użyciem. Wystarczy nałożyć niewielką ilość preparatu na skórę za uchem i obserwować przez 24 godziny, czy wystąpią jakiekolwiek reakcje.

Większość kropli żołądkowych dostępnych w aptekach zawiera etanol, który może podrażniać skórę głowy i prowadzić do przesuszenia włosów. Dla wrażliwych lepszym wyborem są preparaty o składzie naturalnym. Niektóre składniki kropli żołądkowych mogą uczulać na działanie światła, dlatego nie zaleca się stosowania ich przed wyjściem na słońce.

Jak nakładać krople żołądkowe na włosy?

Krople żołądkowe zawierają bardzo wysokie stężenie składników aktywnych, czyli ekstraktów roślinnych, co w większych ilościach może się okazać dla nas szkodliwe. Rozważnym podejściem byłoby zaaplikowanie produktu po jego wcześniejszym rozcieńczeniu. Sprawdzi się to także w przypadku zapachu - krople żołądkowe pachną intensywnie, a nie każdy lubi tak mocne aromaty. 

Produkt najkorzystniej jest stosować w postaci wcierki. Możemy zmieszać pięć łyżek wody z dwiema łyżkami kropli żołądkowych, a następnie dobrze wymieszać. Po przygotowaniu takiej mieszanki należy ją delikatnie wcierać w skórę głowy. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, zaleca się pozostawienie jej na około godzinę przed umyciem włosów, ewentualnie powtarzając proces podczas drugiego mycia. Nie musimy stosować preparatu przy każdym myciu, wystarczy co 2-3. Ważne, aby wcierać mieszankę głównie w skórę głowy, unikając nakładania na całą długość włosów.

Efekty zobaczymy po około dwóch miesiącach użytkowania, istotna jest regularność stosowania. Krople żołądkowe stymulują wzrost włosów, co prowadzi do ich zagęszczenia. Zmniejszają skłonność do przetłuszczania się włosów oraz pomagają zwalczać łupież, przywracając komfort skórze głowy. Dodatkowo wcierka z kropli żołądkowych ogranicza wypadanie włosów.

Krople żołądkowe
Krople żołądkowe na włosy (fot. Canva.com/progressman)
Powiązane
None
Co wiesz o programie "Top Model"? QUIZ tylko dla wytrawnych fanów programu