Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Nocujesz w hotelu? Menadżerka ostrzega. Chociaż jest darmowe, nigdy tego nie używaj
Małgorzata Beszczyńska
Małgorzata Beszczyńska 31.07.2023 12:53

Nocujesz w hotelu? Menadżerka ostrzega. Chociaż jest darmowe, nigdy tego nie używaj

Unsplash, TikTok/@travelinhhotelmenager
Unsplash, TikTok/@travelinhhotelmenager

Trwają wakacje, a więc idealny czas na urlop. Większość osób, niezależnie od tego, czy spędza czas w Polsce, czy za granicą, decyduje się na nocleg hotelu. Pomimo stosunkowo wysokich cen, jest to luksus, na który podczas wypoczynku po prostu warto sobie pozwolić. Niestety, w takim miejscu na turystów może czekać dużo przykrych niespodzianek, o których ostrzega m.in. menadżerka hotelu. O wszystkim opowiada na TikToku. 

Nocujesz w hotelu? Z tych rzeczy możesz skorzystać za darmo

Mały zestaw kosmetyków, to już standard w hotelach. Rzadko zdarza się, aby pod prysznicem, czy przy umywalce, na nowych gości nie czekał mini szampon, żel pod prysznic, pasta do zębów, a nawet małe mydełko zapakowane w papier. Standardem jest też czasem ciasteczko powitalne na stole, czy szafce, albo inne słodycze w koszyku. 

To częsta praktyka, aby pokazać gościom, że mogą poczuć się jak u siebie i są tutaj bardzo mile widziani. Wiele osób nadużywa tej gościnności i… zabiera, co tylko może do domu. Nie jest to nielegalne, o ile są to “podarunki” od hotelu, ale takie zachowanie często uchodzi za po prostu niekulturalne i “obciachowe”.

Klaudia El Dursi w stylizacji z "pazurem". Na festiwalu pokazała się w... skórzanej uprzęży

Menadżerka hotelu ostrzega. Nigdy ich nie używaj!

Menadżerka jednego z hoteli, prowadzi na TikToku kanał pod nazwą @travelinghotelmanager. Kobieta dzieli się ciekawostkami z pracy w hotelu i publikuje filmy, które mogą budzić kontrowersje.

Jakiś czas temu opublikowała post, na którym pokazuje hotelowe kosmetyki. O ile np. mydło jest zazwyczaj dokładnie zapakowane, o tyle żele pod prysznic, czy szampony, często mają swobodny dozownik, z którego łatwo skorzystać bez żadnej blokady. To właśnie przed tymi produktami przestrzega TikTokerka.

Chociaż obsługa hotelowa dba o to, aby goście czuli się komfortowo, zdarza się, że nie zawsze sprawdza, czy takie produkty są całkowicie nieużywane. Jeśli wyglądają na nietknięte przez poprzednich gości, czasem po prostu je zostawia dla kolejnych przyjezdnych. To może być ogromny błąd, ponieważ ktoś mógł pokusić się o nieprzyjemny “psikus”. W butelkach mogą znajdować się przeróżne płyny, których nie chcemy tam znaleźć. 

TikTokerka mówi też o szczoteczkach do zębów. Co robi obsługa hotelowa?

Strach pomyśleć, co może się wydarzyć, jeśli zostawimy w hotelu swoją szczoteczkę do zębów. Menadżerka opowiada, że hotelowa obsługa czasem wykorzystuje pozostawione szczoteczki do… czyszczenia toalety. Wówczas, pomimo stosowanych środków chemicznych, bakterie innych osób mogą znajdować się wszędzie!