Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Najprostszy na świecie sposób na kreskę na oku. Dzięki tej metodzie makijaż zawsze będzie perfekcyjny
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 10.09.2023 11:10

Najprostszy na świecie sposób na kreskę na oku. Dzięki tej metodzie makijaż zawsze będzie perfekcyjny

Makijaż oka
Jak namalować perfekcyjną kreskę na oku? fot. bojanstory / canva.com, tiktok.com/@ferencaleks

Kreska na oku namalowana eyelinerem to nie lada wyzwanie dla wielu osób. Taki makijaż wymaga precyzji, odpowiedniego pędzelka i oczywiście dobrze dobranego produktu. Jak wykonać idealną kreskę, jeżeli mamy opadającą powiekę?

Idealna kreska na oku eyelinerem

Wiele kobiet uwielbia siebie w makijażu z kreską na oku. Dzięki temu zabiegowi można wykonturować oko, nadać mu wymarzony kształt i sprawić, aby spojrzenie było głębokie i wyraziste. Namalowanie idealnej, prostej i przede wszystkim symetrycznej kreski bywa bardzo trudne i czasochłonne. 

W sieci znajdziemy wiele poradników, jak namalować kreskę, jednak należy pamiętać, że budowa oka może być różna. W zależności od jego kształtu oraz opadającej lub nieopadającej powieki metody malowania są różne. Czy istnieje jednak uniwersalna metoda, dzięki której kreska zawsze wyjdzie perfekcyjnie? Okazuje się, że tak, a swoim sposobem na to podzieliła się jedna z tiktokerek.

Jak namalować kreskę na oku?
Kreska na oku, fot. Luda311 / canva.com
Jak powstają piegi i czy można je usunąć? Oto sprawdzone sposoby na pielęgnację, zapobieganie i niwelowanie piegów

Najprostszy na świecie sposób na kreskę na oku

Internautka, działająca na TikToku pod nickiem @ferencaleks specjalizuje się w tematyce makijażu. Na jej profilu znajdziemy mnóstwo cennych porad oraz trików, dzięki którym z łatwością sprawimy sobie wymarzony makijaż.

W ostatnim czasie kobieta podzieliła się swoim autorskim sposobem na namalowanie idealnie prostej kreski na oku. Nagranie spotkało się z zachwytem internautek, które gromko skomentowały nagranie. 

Tiktokerka na samym początku swojego poradnika zwróciła uwagę na bardzo istotną kwestię, jaką jest wybór eyelinera oraz rodzaju pędzla, którym będzie malowana kreska. Osobiście poleciła kosmetyki w formie żelowej, a także skośny, bardzo cienki i precyzyjny pędzelek, który ułatwi namalowanie kreski. Kiedy już mamy ulubiony kosmetyk i pędzel, czas przejść do malowania. Jak zrobić idealne i symetryczne kreski na oku?

Jak namalować kreskę na oku?
Jak namalować idealną kreskę na oku? fot. Africa images / canva.com

Instruktaż, jak wykonać idealną kreskę na oku

Kobieta przekazała, że najlepszym sposobem na wykonanie idealnej kreski na oku jest przedłużenie dolnej linii wodnej. Ponadto podkreśliła, aby nie przejmować się opadającą powieką i makijaż wykonywać na rozluźnionym oku, nie naprężając powieki oraz nie unosząc brwi. 

Sposób na idealną kreskę na oku.JPG
Sposób na idealną kreskę eyelinerem, fot. tiktok.com/@ferencaleks

Zgodnie z instruktażem, malowanie kreski warto rozpocząć od zewnętrznego kącika oka, delikatnie przedłużając dolną linię wodną. Kobieta poleciła także, aby wykonywać delikatne, krótkie ruchy pędzlem. Dodatkowo możemy obrócić pędzel o 180 stopni tak, aby krótsze włosie stykało się z zewnętrzną stroną oka. 

Kreskę należy malować powoli, nakładając największą ilość produktu przy kąciku i następnie wyciągając go dalej. Kolejnym krokiem jest pogrubienie jej i wykonanie słynnej “jaskółki”. Kobieta poleciła, aby kreskę pogrubiać mniej więcej od połowy długości. Po narysowaniu podstawy można naprężyć powiekę, aby wypełnić eyelinerem wszystkie ubytki. Ostatnim krokiem jest przedłużenie jej na linię rzęs. Wystarczy krótka, cienka kreska, która połączy się z rzęsami i wydłuży kształt oka. 

Nagranie z instruktażem, jak wykonać idealną kreskę na oku zobaczycie poniżej: