Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Tylko 6 dziewczynek w Polsce otrzymało takie imię w 2022 roku. Już niedługo może zostać całkowicie zapomniane
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 22.07.2023 08:50

Tylko 6 dziewczynek w Polsce otrzymało takie imię w 2022 roku. Już niedługo może zostać całkowicie zapomniane

Rzadkie imię dla dziewczynki
Pixabay/Pexels, Rzadkie imię dla dziewczynki

W Polsce można spotkać coraz więcej dzieci, które noszą obcojęzyczne imiona. Próżno szukać Jadwigi, Teresy, Lucyny, Mirosława czy Zbigniewa. Teraz do grona zapomnianych imiona dla dziewczynek dołączyło jeszcze jedno. Ma ono ukryte znaczenie, a jeszcze niegdyś otrzymywały je tylko córki zasłużonych mężczyzn. O jakim imieniu mowa?

Prawie zapomniane imię

Według danych w ubiegłym roku w Polsce imię Eryka otrzymało jedynie 6 dziewczynek. Nie każdy bowiem wie, że jego znaczenie jest naprawdę dostojne. Do tego nie sprawia większych trudności w wymowie osobom z zagranicy.

Wszystko jednak przemawia za tym, że to rzadkie imię odejdzie w niepamięć, bowiem z roku na rok pojawia się mniej dziewczynek, które je noszą.

Monika Miller z chłopakiem na ściance! Wiemy, kim jest ukochany wnuczki byłego premiera

Dziewczyny o wyjątkowej naturze

Eryka pochodzi od męskiego imienia Eryk. Niegdyś nazywano w ten sposób córki wojowników. Ma ono pochodzenie germańskie, a w Polsce pierwszy raz pojawiało się w XV wieku. Dziewczynki, które je noszą odznaczają się odwagą, zaradnością i inteligencją. 

Radzą sobie w zasadzie w każdej sytuacji, a przy tym są nadzwyczaj pewne siebie. Na pierwszym miejscu stawiają rodzinę i najbliższych, dla których są w stanie zrobić naprawdę wiele. Do tego zawsze stają w obronie słabszych.

Imię dla wojowniczki
Fot. Davis Sanchez/Pexels, Imię dla wojowniczki

Prawdziwe córki wojowników

Można zatem spokojnie powiedzieć, że płynie w nich krew wojowniczek, którymi niegdyś byli ich ojcowie. Eryki obchodzą swoje święto 9 lutego, 18 maja, 18 sierpnia i 24 grudnia. Najczęściej jedynak wybierają one datę 18 sierpnia.

Co ciekawe również małych Eryków jest coraz mniej. Męski odpowiednik imienia Eryka był niezwykle popularny w latach 90. 

Tagi: Styl życia