Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Wiemy, jak prawidłowo oczyszczać skórę. Wystarczy, że zastosujesz prosty trik
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 10.08.2023 16:08

Wiemy, jak prawidłowo oczyszczać skórę. Wystarczy, że zastosujesz prosty trik

Oczyszczanie skóry
Fot. Ron Lach/Pexels, Oczyszczanie skóry

Odpowiednio oczyszczona skóra to absolutna podstawa, szczególnie w przypadku twarzy. Nie każdy jednak wie, jak to prawidłowo zrobić. Okazuje się, że większość osób robi to źle. Wystarczy zmienić jeden szczegół, a wówczas twoja skóra zostanie dokładnie oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń. Oto jak to zrobić.

W jaki sposób prawidłowo oczyszczać twarz?

Na TikToku nie brakuje porad ekspertów z różnych dziedzin. Pośród zabawnych filmików znaleźć można także wartościową wiedzę. Tak było w przypadku tego triku dotyczącego pielęgnacji skóry. Gdy go poznasz, ciężko ci będzie umyć twarz w inny sposób.

Zacznijmy od tego, że skórę twarzy należy oczyszczać codziennie, bez względu na to, czy znajduje się na niej makijaż, czy też nie. Usuwamy wówczas martwy naskórek, zanieczyszczenia pochodzące z zewnątrz i kurz. Warto o tym pamiętać, szczególnie przed snem.

Uwielbiana aktorka znowu maksymalnie skróciła włosy. Postawiła na kultową fryzurę Meg Ryan

Dlaczego oczyszczanie skóry ma tak duże znaczenie?

Zadbana skóra, która pozbawiona jest wyprysków i zatkanych porów to marzenie każdego, bez względu na płeć. Oczywiście większą wagę nadal przykładają do tego kobiety, szczególnie że na ich skórze znajduje się np. makijaż, który mocno ją obciąża.

Usuwanie go wymaga jednak odpowiednich umiejętności. Wystarczy jednak, że wykorzystasz ten sposób, a twoja skóra ci za to podziękuje.

Pielęgnacja skóry
Fot.  Andrea Piacquadio/Pexels, Pielęgnacja skóry

Dobierz preparat do swojej skóry!

Pierwszym krokiem jest dopasowanie właściwego produktu do swojej cery. Następnie po nałożeniu go na dłonie, dodaj do niego odrobinę wody. Wówczas dzięki pocieraniu utworzy się masa piany. Dopiero żel lub mydło w takiej formie nałóż na twarzy i kolistymi ruchami wmasuj go w skórę.

Następnie spłucz obficie wodą. Bardzo szybko przekonasz się, że taka metoda naprawdę zdaje egzamin.