Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Italian manicure hitem na lato. Paznokcie wydają się dłuższe i smuklejsze
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 05.07.2022 11:23

Italian manicure hitem na lato. Paznokcie wydają się dłuższe i smuklejsze

Projekt bez tytułu (3)
Canva

Internautki oszalały na punkcie nowego trendu, który nie tylko nadaje paznokciom świeży, elegancki wygląd, ale także sprawia, że wydają się węższe i dłuższe. Italian manicure zyskuje popularność, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy stawiamy przede wszystkim na wygodę.

Niezależnie od pory roku chcemy cieszyć się pięknymi i zadbanymi paznokciami. Jednak kiedy nadchodzi lato, stajemy przed nie lada wyzwaniem. Długie pazurki, odpadające hybrydy i sztywne tipsy średnio sprawdzają się podczas rowerowej przejażdżki, wspinaczki górskiej, czy budowania zamku z piasku z pociechami. Dlatego Polki coraz chętniej sięgają po Italian manicure.

Italian manicure — doskonała alternatywa na lato

W letnim sezonie Italian manicure zyskuje zdecydowaną przewagę nad innymi trendami. Bez trudu poradzą sobie z nim zarówno osoby doświadczone, jak i kompletnie zielone w temacie malowania paznokci. Nie wymaga zapuszczania, za to potrafi uczynić prawdziwe cuda z krótką płytką, niezależnie od jej kształtu.

Technikę tę docenią nie tylko zwolenniczki jednego koloru, czy odcieni nude. W typ przypadku możemy pozwolić sobie na każdy rodzaj szaleństwa — od neonów i brokatu, aż po najbardziej wymyślne wzory.

Jeden z wariantów z pewnością zachwyci także osoby od dawna sympatyzujące z delikatnym frenchem. Zamiast malowania cienkiego paska na końcówce można sięgnąć nieco głębiej, tak by namalowana linia układała się na kształt litery „U”.

Italian manicure — wygodnie, elegancko i tanio

Jedną z największych zalet tego trendu jest łatwość i wygoda, zarówno w zrobieniu, jak i pozbyciu się koloru. Nie potrzeba lampy, a charakteryzację można wykonać dowolnym lakierem.

Italian manicure wykonuje się poprzez nakładanie jednej, lub większej ilości warstw lakieru, jednak w przeciwieństwie do innych stylów, nie dociągamy koloru do samych skórek, lecz zostawiamy wąską, niezamalowaną szczelinkę.

Stosuje się go głównie przy klasycznych manicure w pełnym kolorze lub malowaniu końcówek – wyjaśnia Alex Teleki influencerka znana na Instagramie, jako "The Hot Blend" –Chcesz zbliżyć się jak najbliżej skórek bez dotykania skóry, a następnie pomalować pionową linię paznokcia, pozostawiając niewielką szczelinę między krawędzią ścianki paznokcia a żelem.

W ten sposób nasze palce i paznokcie zostaną optycznie zwężone i wydłużone, bez konieczności zapuszczania. Po powrocie z letnich wojaży, zamiast chwytać za pilniczek, będziemy mogły rzucić się w wir przechwałek i opowieści.

@thehotblendofficial Italian Nail Paiting Technique 🇮🇹🫶#buildergel #biab #gelnails #nailtech ♬ Sky Aesthetic - Tollan Kim

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Ciężko uwierzyć, co księżna Kate przekazała ws. dzieci. Cała trójka podjęła się pierwszej pracy

  2. Wspaniała wiadomość dla widzów Polsatu, uwielbiany hit po latach wraca na antenę. Wprowadzono spore zmiany

  3. Krzysztof Ibisz pokazał zdjęcie z żoną, jedno od razu zwraca uwagę. Teraz nie ma już żadnych wątpliwości

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: Glamour, Vouge