Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Muzułmanki wydają miliony na zakazany przez islam produkt. Nie potrafią sobie tego odmówić
Anna Koperska-Kolbusz
Anna Koperska-Kolbusz 17.06.2024 11:47

Muzułmanki wydają miliony na zakazany przez islam produkt. Nie potrafią sobie tego odmówić

None
fot. Pixabay

Mimo, że kosmetyki są im zakazane, to kupują i używają ich w domowym zaciszu wydając przy okazji nie małe pieniądze. 

Zakazy kosmetyczne w krajach islamskich

W Iranie używanie szminki i lakieru do paznokci jest zakazane od czasu rewolucji islamskiej w 1979 roku. Chociaż policja religijna ściga i kontroluje kobiety, większość z nich nadal narusza ten zakaz. Jedynym miejscem, w którym muzułmanki ściśle egzekwują to prawo, są instytucje rządowe.

Muzułmankom zabrania się także używania kosmetyków zawierających alkohol, składniki pochodzenia zwierzęcego lub testowanych na zwierzętach. To właśnie im w dużej mierze zawdzięczamy modyfikacje formuł kosmetycznych dużych marek na bardziej przyjazne ekologii. Kosmetyki halal (zgodne z prawem islamskim) coraz częściej można dostać w Europie.

Muzułmanki zamiast perfum stosują TO. Kosztuje 13 zł, a ciało pachnie tak, że można oszaleć Tak reklamują szampon dla kobiet w muzułmańskim kraju. Przygotujcie się na szok

Kosmetyki popularne wśród muzułmanów

Kosmetyki takie jak maseczki do twarzy, kremy przeciwzmarszczkowe i wysokiej jakości kremy do golenia są bardzo popularne wśród muzułmańskich mężczyzn. Szeroko rozwinięta jest także chirurgia plastyczna. Najpopularniejszymi zabiegami są korekty nosa. W tej specjalizacji Iran jest światowym liderem. 

Ile muzułmanki wydają na kosmetyki?

Raporty i statystyki pokazują, że muzułmanki coraz więcej pieniędzy wydają na kosmetyki. Jeden z irańskich raportów pokazuje, że 14 milionów Iranek wydaje aż 2 miliardy rocznie na kosmetyki, a jeszcze więcej wydają na kosmetyczne zabiegi kobiety z Arabii Saudyjskiej, bo aż 2,4 miliarda dolarów. Na Bliskim Wschodzie to Iran uchodzi za kosmetycznego lidera.

Wiele szminek, kremów czy perfum dociera z Chin, Turcji i Korei Południowej. Są z taniej produkcji i często pochodzą z przemytu. W drogeriach można spotkać także drogie marki z Francji i Wielkiej Brytanii, z których korzystają tylko najbogatsi.

Kosmetyki Halal:

Halal_CosCo_banner.jpg
Kosmetyki Halal:
23-1.jpg
Kosmetyki Halal:

Muzułmanki:

hijab-7336045_1280.jpg
Muzułmanki fot. Pixabay
muslim-6992092_1280.jpg
Muzułmanki fot. Pixabay