Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Nigdy nie przechowuj tam swoich perfum, szybko stracą swoje właściwości. Oto cenne porady
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 19.09.2023 05:05

Nigdy nie przechowuj tam swoich perfum, szybko stracą swoje właściwości. Oto cenne porady

Perfumy
Gdzie nie powinny być przechowywane perfumy? fot. Anastasiya Lobanovskaya / canva.comm

Perfumy trzymane są w różnych miejscach. Niektórzy mają specjalną gablotkę na flakoniki, podczas gdy inni stawiają je w łazience. Okazuje się, że miejsce, w którym się znajdują, ma ogromny wpływ na ich właściwości. 

Perfumy i ich właściwości

Fanki i fani perfum doskonale wiedzą, jak wiele zmienić może ulubiony zapach. Perfumy potrafią podkreślić charakter, a także dopełnić stylizację, w zależności od miejsca, w które się wybieramy. 

Warto również pamiętać o niesamowitych właściwościach zapachów. Niektóre z nich działają relaksacyjnie, a nawet terapeutycznie. Mocniejsze zapachy potrafią zwrócić uwagę płci przeciwnej i często stosowane podczas wieczornych wyjść czy randek. Wiele osób użytkuje je również w domu, aby podkreślić swoją indywidualność czy panującą atmosferę. 

Perfumy
Właściwości perfum, fot. corelens / canva.com
Hitowe perfumy teraz w Biedronce, kupicie je za grosze. Ten zapach rozpala zmysły

Nigdy nie przechowuj tam swoich perfum

W wielu domach czy mieszkaniach możemy zobaczyć, że właściciele perfum trzymają je w łazience. Niekiedy zdarza się, że posiadają specjalną półeczkę, na której eksponują piękne flakoniki. Okazuje się jednak, że to poważny błąd, który może negatywnie wpłynąć na jakość zapachu.

W łazience temperatura bywa zmienna, podobnie jak wilgotność powietrza. Po kąpieli pomieszczenie często bywa zaparowane i nagrzane, by po chwili powróciło do poprzednio panujących warunków. Takie zmiany mogą negatywnie działać na znajdujące się w łazience perfumy. Okazuje się, że zmienna temperatura negatywnie wpływa na intensywność i jakość zapachu, a także skraca ich trwałość.

Perfumy
Gdzie nie trzymać perfum? fot. pixelshot / canva.com

Gdzie przechowywać perfumy?

Jeżeli wciąż zastanawiacie się, gdzie postawić swoje perfumy, koniecznie zdecydujcie się na nienasłonecznione miejsce. Podobnie jak w przypadku łazienki, zmienna temperatura może odbić się na zapachu oraz jego trwałości

Perfumy warto przechowywać w ciemnym, suchym i chłodnym miejscu. Zapach będzie trwalszy, im bardziej uchronimy go przed zmianami temperatury czy wilgoci. Kolejnym ważnym aspektem jest dokładne zamknięcie flakonika po jego użyciu, aby zminimalizować ekspozycję na powietrze i wilgoć. Dobrym sposobem jest włożenie perfum do kartonika, a następnie zamknięcie ich w szafce w pokoju o stałej temperaturze. Najlepsza temperatura dla perfum to od 16 do 21 stopni Celsjusza

Perfumy
Perfumy, fot. Ron Lach / canva.com