Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Skuteczna ochrona przeciw promieniowaniu UV. Jak zadbać o cerę wiosną i latem?
Redakcja Gwiazd
Redakcja Gwiazd 27.04.2022 13:27

Skuteczna ochrona przeciw promieniowaniu UV. Jak zadbać o cerę wiosną i latem?

ALGODROPS - SENSUM MARE
fot. materiały prasowe

Ultra lekka emulsja SPF 50 ALGODROPS to przełom w skutecznej ochronie UVB UVA PA++++ HEV/IR, zamknięta w innowacyjnej formule, którą pokochały tysiące kobiet.

Marka SENSUM MARE tworzy kosmetyki oparte na naturalnych składnikach aktywnych z najwyższej półki, sprowadzanych z całego świata. Łącząc innowacyjne technologie z najcenniejszymi składnikami pochodzącymi z natury marka ta tworzy unikatowe formuły swoich kosmetyków, które zapewniają skórze twarzy działanie przeciwzmarszkowe, nawilżające oraz odżywcze. Nowość na rynku w postaci emulsji ALGODROPS to pierwszy produkt na polskim rynku, z tak bogatym składem i kompleksową ochroną przeciw fotostarzeniu się skóry podany w wyjątkowo lekkiej formie emulsji, zapewniającej komfort aplikacji. ALGODROPS z wysokim filtrem SPF 50 skutecznie przeciwdziała skutkom stresu oksydacyjnego i przedwczesnego fotostarzenia się skóry. Emulsja ta stanowi kompleksową ochronę przed promieniami słonecznymi, zanieczyszczeniami pochodzącymi z otoczenia oraz niebieskim i podczerwonym światłem.

algodrops
fot. materiały prasowe

Tworząc krople ochronne skupiliśmy się na problemie fotostarzenia skóry, którego przyczyną jest nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne oraz światło blue light i infrared, sztucznie emitowane z ekranów komputerów, telefonów i urządzeń elektronicznych – mówią twórcy marki SENSUM MARE: Maciej Tęsiorowski i Łukasz Kołodziejek.

Fotostarzenie skóry objawia się na kilka sposobów, takich jak zaburzenia pigmentacji w postaci plam posłonecznych, przebarwienia, piegi czy odbarwienia na twarzy, zmiany w jakości skóry (utrata elastyczności, problem z przesuszeniem), powstawanie zmarszczek oraz zmiany przednowotworowe i nowotworowe w postaci czerniaka. Dlatego tak ważne jest stosowanie codziennie i przez cały rok – niezależnie od pogody - prewencji w postaci wysokich filtrów SPF. Emulsja Algodrops łączy pielęgnacyjne zalety serum do twarzy z wysoką ochroną przeciw fotostarzeniu SPF 50.

Powinniśmy chronić swoją skórę nie tylko przed promieniowaniem słonecznym UVA i UVB, lecz także przed sztucznym światłem niebieskim i podczerwonym emitowanym z ekranów urządzeń elektronicznych. Promieniowanie infrared przenika przez skórę i działa bezpośrednio na komórki naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej hamując wytwarzanie kolagenu i stymulując tworzenie się naczyń krwionośnych w skórze, w wyniku czego powstaje rumień, bruzdy oraz trwałe rozszerzenie naczyń krwionośnych. Promieniowanie blue light generuje duże ilości wolnych rodników, odpowiedzialnych za degradację lipidów, uszkodzenie DNA oraz powstawanie przebarwień.

algodrops2
fot. materiały prasowe

ALGODROPS ANTI-PHOTOAGING PROTECTIVE FACE DROPS łączą w sobie innowacyjne składniki o udowodnionym działaniu ochronnym. Stabilne filtry mineralne i chemiczne powstałe w technologii EcoSun Pass zostały wytworzone w duchu zrównoważonej produkcji, przyczyniają się do optymalizacji ekologicznej i redukcji negatywnego wpływu na środowisko naturalne oraz zapewniają wysoką ochronę przeciwsłoneczną.

W kosmetyku znajdują się innowacyjne składniki takie jak: kompleks ELIX-IR TM oraz SAKADIKIUM TM, które chronią skórę przed światłem blue light oraz infrared. ALGODROPS zawierają również kompleks 5 alg morskich i wodę z lodowca norweskiego – czyli flagowe składniki kosmetyków SENSUM MARE, oraz witaminę E (tokoferol) i kwas hialuronowy.

Ważna jest edukacja w zakresie ochrony skóry przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, dlatego ochrona przed promieniami słonecznymi powinna na stałe zagościć w rutynie pielęgnacyjnej każdego z nas. Cieszymy się, że wraz z laboratorium udało nam się opracować formułę jak najbardziej przyjemną i komfortową w stosowaniu, która nie tylko daje szerokie spektrum ochrony, ale również pielęgnuje i nawilża, minimalizuje bielenie i jest odpowiednia dla każdego typu skóry – mówią twórcy SENSUM MARE.

ALGODROPS - SENSUM MARE spf 50 cena 149zł
fot. materiały prasowe

Tagi: Pielęgnacja