Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Jak szybko schudnąć z ud? Wystarczy kilka prostych ćwiczeń, a sylwetka zmieni się diametralnie!
Małgorzata Beszczyńska
Małgorzata Beszczyńska 29.09.2023 17:28

Jak szybko schudnąć z ud? Wystarczy kilka prostych ćwiczeń, a sylwetka zmieni się diametralnie!

jędrne uda, pexels
sposób na jędrne nogi pexels

Zdarza się, że jesteśmy zadowolone z całej sylwetki, ale z jednym wyjątkiem. Po mimo diety, uda nie są wystarczająco smukłe i jędrne, co całkowicie rzutuje na postrzeganie przez nas samych “idealnego” wizerunku. Co onżna zrobić? Zdaniem specjalistów nie da się po prostu schudnąć z ud. Są jednak triki, które optycznie poprawią ich wygląd i pozwolą im zmniejszyć się o kilka centymetrów w obwodzie.

Chudnięcie z określonych partii ciała. Czy to możliwe?

Specjaliści zgadzają się w tym temacie. Mówią wprost, że nie da się schudnąć z określonej partii ciała, bez angażowania w to innych jego elementów. Są jednak takie ćwiczenia, które sprawiają, że poszczególny element ciała, a dokładniej konkretne mięśnie, pracować będą więcej, niż pozostałe. W przypadku ud, może być to np. odwodzenie, które możemy wykonywać podczas ćwiczeń na jednej z maszyn na siłowni. Również spacer w przysiadzie ze specjalną taśmą oporową, będzie też świetnym ćwiczeniem na wzmocnienie i ujędrnienie nóg. Podsumowując - nie da się schudnąć z jednej partii ciała, ale można ten fragment ujędrnić i wyrzeźbić. 

Te wyszczuplające sukienki na wesele 2023 kupisz w sieciówkach. Modne fasony kosztują teraz grosze!

Szczupłe uda podczas ćwiczeń. Trenerka mówi o angażowaniu dolnych partii ciała

N łamach magazynu “Women's Health" specjalistka mówi o tym, że aby schudnąć z ud, należy aktywować określone obszary naszego ciała. Jej zdaniem najskuteczniejsze ćwiczenia, które w szybkim czasie mogą poóc nam osiągnąć upragniony efekt, są przysiady i martwy ciąg. Wbrew pozorom, to nie cardio, a ćwiczenia siłowe pomagają uzyskać wymarzoną sylwetkę szybciej i z o wiele bardziej długotrwałym efektem.

Smukłe uda i umięśnione nogi. Stosuj te triki, dla lepszego efektu

Bywa, że mimo ćwiczeń i regularnych treningów, na nogach pojawia się cellulit, czy rozstępy. Jeśli oprócz ćwiczeń, będziesz pamiętać o tym, aby pić dużo wody i korzystać z domowych zabiegów pielęgnacji, twoje uda mogą stracić nawet kilka centymetrów w obwodzie. Polecane jest szczotkowanie na sucho i masaż bańką chińską.

Tagi: Dieta