Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Niczym gumka usuwa przebarwienia i plamy po trądziku. Potrzebujesz tylko dwóch składników, aby zrobić tak cudowną maść
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 22.09.2023 11:30

Niczym gumka usuwa przebarwienia i plamy po trądziku. Potrzebujesz tylko dwóch składników, aby zrobić tak cudowną maść

Artfully79/Canva, Maść na przebarwienia
Fot. Artfully79/Canva, Maść na przebarwienia

Coraz więcej mówi się o stosowaniu naturalnych produktów do pielęgnacji. Wiele z nich można zrobić samodzielnie w domu. Ta maść to coś niebywałego, usuwa przebarwienia i plamy po trądziku, a także łagodzi stany zapalne. Co ciekawe, potrzebujesz zaledwie dwóch składników, aby ją wykonać. Musisz poznać ten przepis.

Domowa maść na przebarwienia

Przebarwienia to problem wielu kobiet. Pojawiają się na skórze w wyniku jej kontaktu ze słońcem, ale nie tylko. Doświadczają ich osoby, które borykają się z trądzikiem. Warto wówczas zadziałać kompleksowo. Liczy się przede wszystkim nawilżenie i właściwa pielęgnacja.

Dobrze sprawdzają się rozwiązania wykonane z najprostszych składników, które można z łatwością połączyć ze sobą w domowych warunkach.

Zdrowa zupka chińska gotowa w kilka minut, wystarczy zalać wrzątkiem. Oto kilka prostych przepisów

Maść z liści laurowych działa cuda

Doskonale sprawdza się maść z liści laurowych, która ma łagodzące działanie. To jednak nie wszystko, usuwa przebarwienia, plamy, które zostały po trądziku i wycisza stany zapalne. Do jej wykonania wystarczą jedynie dwa składniki.

Potrzebujesz dobrej jakości masła shea i naturalnego oleju laurowego. Warto wspomnieć, że liście laurowe od lat stosowane są na obrzęki oraz stłuczenia. Z kolei masło shea znakomicie nawilża.

Jak zrobić maść z liści laurowych?

Do wykonania leczniczej maści potrzebować będziesz połączenia ze sobą tych dwóch składników. Zacznijmy od tego, aby czubatą łyżkę masła shea rozpuścić w szklanej misce nad gorącą wodą. Należy uważać, żeby nie przegrzać produktu.

Do płynnego masła shea dodaj olej laurowy, a całość dokładnie wymieszaj. Preparat jest praktycznie od razu gotowy do wykorzystania. Trzeba tylko odczekać, aż całość zastygnie. Najlepiej do przechowywania wybrać niewielki zamykany pojemniczek. 

Warto wspomnieć, że maść będzie miała dosyć miękką konsystencję, a przy pocieraniu o skórę będzie się rozpuszczać. Zanim jednak użyjesz jej na całej twarzy, wykonaj próbę alergiczną za uchem. Produkt można stosować rano i wieczorem, a szybko zobaczysz zadowalające efekty.