Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Nie zapomnij wyczyścić kaloryferów przed sezonem grzewczym. Ten trik w mig usunie brud z wnętrza grzejnika
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 23.09.2023 13:08

Nie zapomnij wyczyścić kaloryferów przed sezonem grzewczym. Ten trik w mig usunie brud z wnętrza grzejnika

morisfoto/Canva, Czyszczenie grzejników przed sezonem
Fot. morisfoto/Canva, Czyszczenie grzejników przed sezonem

Okres grzewczy za pasem. Mimo że lato nie odpuszcza, pogoda może zmienić się w każdej chwili. Do tego wieczory bywają już chłodne, zatem za chwile w ruch pójdą kaloryfery. Aby jednak uniknąć napadów alergii czy duszącego kaszlu, należy przed ich użyciem dokładnie oczyścić wnętrze. Mamy na to znakomity sposób, który można wykonać samodzielnie w domu.

Jak zadbać o grzejnik przed sezonem?

Grzejniki nawet w środku dosyć szybko się brudzą. Nawet nowoczesne, zabudowane urządzenia mają przestrzenie, przez które do ich wnętrza dostaje się kurz i brud. Nie wszyscy jednak wiedzą, że trzeba je regularnie czyścić.

Metalowe części grzewcze mają to do siebie, że na ich powierzchni osadza się masa nieczystości, które pod wpływem ciepła zaczynają unosić się w pomieszczeniu i docierają do naszego organizmu. Tym samym podrażniają drogi oddechowe. Są także groźne dla alergików.

Włosy, jak od fryzjera, dzięki produktowi z Hebe. Luksusowy szampon w niewiarygodnie niskiej cenie

Jak oczyścić wnętrze kaloryferów?

Zanim trzeba będzie włączyć kaloryfery, warto zadbać o ich czystość. Szczególnie że już wiemy, co znajduje się w środku. Nawet jeśli w ubiegłym sezonie wnętrze kaloryferów zostało dokładnie oczyszczone, zabieg należy powtórzyć.

Zwłaszcza że mamy na to bardzo prosty i szybki sposób. Potrzebować będziesz dwóch dużych misek, wody i mydła. Na początku rozpuść delikatny detergent w ciepłej wodzie.

To, co znajduje się w grzejnikach jest okropne

Zanim zabierzesz się za czyszczenie, musisz usunąć górną część obudowy kaloryferów. Pustą miskę umieść pod grzejnikiem, natomiast tę z wodą i mydłem wlej powoli do urządzenia grzewczego.

Rób to równomiernie, aby wszystkie zanieczyszczenia wypłynęły. To, co znajdzie się w misce, przyprawia o mdłości. Do środka wpadają zbrylowane kawałki kurzu i brudu.