Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Symbole na metkach, których możesz nie znać. Już więcej nie popełnisz błędu podczas prania!
Małgorzata Beszczyńska
Małgorzata Beszczyńska 31.08.2023 09:42

Symbole na metkach, których możesz nie znać. Już więcej nie popełnisz błędu podczas prania!

symbole na metkach, pexels
Pexels, co oznaczają symbole na metkach

Wrzucenie ubrań do pralki i nastawienie prania na odpowiedni program dla większości osób nie stanowi problemu. Niestety, zanim to zrobimy możemy popełnić ogromny błąd. Chodzi o odpowiednie odczytywanie symboli na metkach. Oznaczenia wewnątrz ubrań mogą zaważyć na tym, czy pranie się skurczy, lub odbarwi. Wyjaśniamy, jakie jest znaczenie symboli na metkach i na co należy szczególnie uważać.

Jak czytać metki w ubraniach? Na te symbole szczególnie zwróć uwagę

Na początek, warto zapoznać się z podstawowym znaczeniem symboli, które umieszczono najprawdopodobniej na każdej metce wewnątrz ubrania z sieciówki. Najbardziej znany piktogram, to miska z wodą. Obok niej umieszczono informację, w jaki sposób i w jakiej temperaturze prać ubrania. Kolejny znak, to żelazko i jak łatwo się domyśleć, informuje o tym, w jaki sposób należy je prasować po praniu. 

Polka wyjechała za granicę do pracy. Po 5 dniach znajomości wzięła ślub z Egipcjaninem, wkrótce stała się muzułmanką

Co oznaczają symbole na metkach. Te figury powinien znać każdy

Nie zawsze oznaczenia na metkach przypominają nam czynność, którą powinniśmy wykonać. Popularne symbole , które znajdziemy na materiałowej kartce, to również figury. W tym przypadku nie każdy wie, czemu służą.

Trójkąt, koło i kwadrat, to trzy symbole, które trzeba zapamiętać. Jeśli wewnątrz bluzki znajdziesz pierwszy z nich, musisz wiedzieć, że dany produkt można, a nawet czasem trzeba wybielać. W przypadku koła, warto dowiedzieć się w jaki sposób czyścić ubrudzone ubrania. Kwadrat zaś, podpowie ci, w jakiej temperaturze należy je suszyć.

W jakiej temperaturze prać ubrania? Podstawowe wskazówki

Są takie sytuacje, kiedy kupujemy odzież z drugiej ręki, lub zwyczajnie wytniemy metkę, ponieważ uwierała nas podczas noszenia. Co zrobić, kiedy nie pamiętamy wskazówek dotyczących prania ubrań? Musimy posłużyć się ogólnie przyjętymi wytycznymi, które zazwyczaj się sprawdzają. Nie ma jednak pewności, że w przypadku konkretnego elementu garderoby dadzą pożądany efekt. W jakiej temperaturze prać ubrania?

Przyjmuje się, że w 90 stopniach powinniśmy prać piżamy, ręczniki i ubrania dla dzieci. Koszule, bieliznę i sukienki pierzemy w 40 stopniach. W 30 stopniach rzeczy delikatne, takie jak koronki, jedwab, czy wełnę.