Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Koreański sposób na cienie pod oczami. Połącz trzy produkty i ciesz się świetlistym spojrzeniem
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 01.10.2023 13:31

Koreański sposób na cienie pod oczami. Połącz trzy produkty i ciesz się świetlistym spojrzeniem

koreańska pielęgnacja
Sposób na pozbycie się cieni pod oczami, fot. Jacob Lund / canva.com, tiktok.com/@arwaakhu

Pielęgnacja skóry została opracowana przez Koreanki do perfekcji. Kobiety coraz częściej dzielą się swoimi sposobami na dbanie o skórę, a efekty, które osiągają, budzą zachwyt całego świata. Jeden z koreańskich sposobów na cienie pod oczami właśnie ujrzał światło dzienne. Jest banalnie prosty w przygotowaniu i bardzo skuteczny. 

Skuteczny sposób na zniwelowanie cieni pod oczami

Cienie pod oczami to problem wielu kobiet. Może wynikać z niewyspania się, przemęczenia czy stresu, a nawet niedoborów witamin i minerałów. Kiedy wypoczynek nie wystarcza, warto wspomagać się kosmetykami i preparatami, które pomagają zwalczyć ten problem. 

Choć na rynku znajdziemy mnóstwo kosmetyków, których zadaniem jest zniwelowanie nieestetycznych cieni pod oczami, ich ceny często bywają wygórowane. Okazuje się jednak, że miksturę, która świetnie rozjaśni skórę, możesz przygotować sama w domu. 

Zapomnij o bolesnych aftach. Oto domowe sposoby, które zwalczą bolesny problem

Koreański sposób na cienie pod oczami

Głównym składnikiem mikstury na cienie pod oczami jest kawa. Warto wspomnieć, że kawa jest świetnym produktem pielęgnacyjnym. Zawarta w niej kofeina pobudza krążenie i tym samym niweluje opuchliznę oraz cienie. Działa również przeciwstarzeniowo, wyrównuje koloryt skóry, a w niektórych przypadkach może spłycać już powstałe zmarszczki, a także zapobiegać pojawianiu się kolejnych. 

Oby pozbyć się sińców wystarczy zmieszać kawę z dwoma produktami, które zapewne masz w swojej kuchni. Warto pamiętać, aby kawa była zmielona, a najlepiej już wcześniej zaparzona i nieco napęczniała.

Maska z kawy.png
Maseczka z kawy, fot. alessandrobiascioli / canva.com

Jak wykonać miksturę na cienie pod oczami?

Szczegółami dotyczącymi przygotowania maseczki podzieliła się tiktokerka, działająca w sieci pod nickiem @arwaakhu. Kobieta pokazała proces przygotowania mikstury, a także jej nakładania. 

Do fusów z kawy wystarczy dodać niewielką ilość miodu oraz wody. Proporcje powinny być dobrane w taki sposób, aby po wymieszaniu stworzyły gęstą papkę. Tak przygotowaną maseczkę należy delikatnie nałożyć pod oczy. Warto pamiętać, aby nie wcierać jej w skórę pod oczami, która jest bardzo delikatna. Film instruktażowy zobaczycie poniżej: