Kąpiel

Czego nie robić pod prysznicem
11.07.2023 12:04 Specjalista alarmuje. Tego nigdy nie rób pod prysznicem

Taka informacja może Cię zdziwić, ale są praktyki higieniczne, których nie powinno się wykonywać pod prysznicem. Mogą bowiem zaszkodzić Twojemu zdrowiu, a także niekorzystanie wpłynąć na planetę. Czego zatem unikać podczas porannego mycia?

Jak poprawnie myć głowę
12.01.2020 15:45 Jak poprawnie myć głowę? Najczęściej popełniane błędy i jak ich uniknąć

Jak poprawnie myć głowę? Wiele z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak istotna jest odpowiednia pielęgnacja skóry głowy i włosów. Dzięki temu nasze pasma nie tylko będą wyglądać schludnie, ale również staną się mniej podatne na uszkodzenia. Przedstawiamy kilka najważniejszych zasad, a także wspominamy o najczęściej popełnianych błędach! Jak myć włosy? Niestety, cały proces nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Zanim przejdziemy do nakładania odpowiednich produktów, kosmyki muszą zostać do tego przygotowane w konkretny sposób. Spokojnie, nasz poradnik wszystko wam wyjaśni!

woda
13.11.2019 09:41 Uwielbiasz gorące kąpiele i nienawidzisz zimnego prysznica? Naukowcy nie mają dobrych wiadomości

Woda, a właściwie jej temperatura ma znaczący wpływ dla naszego zdrowia, a także ogólnej kondycji skóry. Jesteś miłośniczką długich gorących kąpieli? Nic dziwnego. Szczególnie w trwającym pełną parą, kapryśnym sezonie jesiennym są one tym, czego naprawdę potrzebujemy. Niestety naukowcy w tej kwestii są bezlitośni, a wyniki badań wprawiają w osłupienie. Nie bez przyczyny kąpiel w wielu kulturach uznawany jest za rytuał, który ma oczyścić nie tylko ciało, ale również dusze i zmysły. Z założenia przynosić ma spokój, ukojenie, relaks i zadowolenie. Niestety okazuje się, że mnóstwo osób w trakcie kąpieli popełnia błędy. Dowiedz się razem z nami jak w prosty sposób polepszyć jej jakość, a tym samym zbawiennie wpłynąć na zdrowie i urodę.