Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Włosy doskonale układają się przy cięciu na "Brachel". To połączenie, które dawniej kochały gwiazdy
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 08.11.2022 15:42

Włosy doskonale układają się przy cięciu na "Brachel". To połączenie, które dawniej kochały gwiazdy

Włosy Brechel
fot. Andrea Piacquadio z Pexels / Canva

Fryzura o nazwie "Brachel" to największy krzyk mody tej jesieni. Fryzura staje się coraz popularniejsza, a w sieci mnożą się patenty na jej układanie. Pełne objętości włosy o wielowymiarowym kolorze to marzenie niejednej kobiety.

Nazwa "Brachel" to połączenie dwóch uwielbianych i cenionych gwiazd - Jennifer Aniston i Brigitte Bardot. Modna w tym sezonie fryzura została zainspirowana artystkami, które słyną ze swoich cieniowanych włosów, często stylizowanych na duże, luźne loki.

Włosy "Brachel": jak wyglądają i czym się charakteryzują?

W ostatnim czasie włosy ścięte na prosto przestały być pożądanym efektem u kobiet. Obecnie coraz więcej osób dba o fryzurę i cieniuje włosy, by kosmyki lepiej się układały. Stosuje również produkty, które uniosą je u nasady. Warto wiedzieć, że odpowiednie cięcie przekłada się na wygląd całej fryzury. Stylizacja również jest ważna, ale na nic się zda przy nieodpowiednim cięciu.

Cięcie typu "Brachel" charakteryzuje się długością za ramiona i przede wszystkim mocnym cieniowaniem. Tak ścięte włosy sprawiają, że fryzura staje się lekka i prostsza w stylizacji. Wystarczy zmiana ułożenia samych końcówek, by nadać fryzurze zupełnie nowy wymiar. Charakterystyczna dla cięcia "Brachel" jest przede wszystkim wydłużona grzywka typu kurtynka, która okala twarz i rozchodzi się na boki.

Kolejnym elementem, który podkreśli cięcie, jest odpowiednia koloryzacja. Decydując się na cieniowane włosy, warto postawić na wielowymiarowe pasemka w zbliżonych do siebie odcieniach. Baleyage w kolorach chłodnego blondu lub refleksy na ciemniejszy włosach to idealne rozwiązanie, które podkreśli cięcie i skręt.

Jak układać włosy "Brachel"?

Ważnym elementem w cięciu "Brachel" jest odpowiednia stylizacja końcówek. Inspirując się Brigitte Bardot, warto skupić się na lokach o dużej średnicy. Przy włosach o długości midi jest to idealna fryzura do zwiększenia objętości. Do stylizacji tego typu fryzury warto użyć lokówki o dużej średnicy lub grubych termoloków. Jeśli nie chcemy niszczyć włosów, alternatywną opcją są wałki na rzepy lub specjalny, jedwabny wałek, wokół którego owija się włosy.

Osoby, których włosy naturalnie nie odbijają się u nasady, mogą skorzystać ze specjalnych pudrów zwiększających objętość lub suchych szamponów, które nieco "puszą" włosy. Opcjonalnie sprawdzi się również lekki tapir.

Z kolei Rachel z serialu "Przyjaciele", w którą wcielała się Jennifer Aniston, lubowała się w końcówkach wywiniętych do środka twarzy. Przywiązywała nieco mniejszą uwagę do objętości, a skupiała się na wywinięciu końcówek. Taką stylizację warto wykonywać na mokrych lub wilgotnych włosach, które suszy się przy użyciu okrągłej szczotki do włosów.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd

  2. Lenka Klimentova nigdy nie poznała biologicznych rodziców. Szukanie ich nawet nie przyszło jej do głowy

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Tagi: uroda moda