Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Została kurą domową, żeby spełniać zachcianki męża. Pokazała szokującą listę swoich obowiązków
Małgorzata Beszczyńska
Małgorzata Beszczyńska 22.09.2023 15:55

Została kurą domową, żeby spełniać zachcianki męża. Pokazała szokującą listę swoich obowiązków

katrina holte, instagram, unsplash
@katrinaariana/Instagram, unsplash

Każda para może żyć na własnych zasadach, jeśli oczywiście nikt nikogo nie krzywdzi. Zdarza się, że w związku praktykowany jest “tradycyjny” model rodziny, polegający na tym, że to mąż zarabia pieniądze, a kobieta zajmuje się domem. Pomimo tego, że czasy się zmieniają, wiele osób woli pozostać w takiej relacji, a nawet zrezygnować z pracy, aby zostać “kurą domową”. Zupełnie nie wstydzi się tego Katrina, która chętnie opowiada o swoim życiu w mediach społecznościowych.

Bycie "kurą domową" odchodzi do lamusa. Na czym zależy kobietom w XXI wieku?

Pozycja kobiet w społeczeństwie przed laty była fatalna. Prawie każdy wie, że ta płeć nie była dopuszczana do głosu, kobiety były pozbawione wielu praw, a wręcz uważano je za gorsze i głupsze. Istniało przekonanie, że idealną rolą dla małżonki jest bycie matką i piastowanie dzieci, oraz usługiwanie mężowi.

Czasy się zmieniły i odkąd kobiety otrzymały prawa wyborcze, chętnie zaczęły wykonywać zawody “przypisane” niegdyś mężczyznom, kształcić się w wymarzonych kierunkach, nosić spodnie (co nie zawsze było dopuszczalne i budziło wiele kontrowersji) aż w końcu czasem po prostu rezygnować z posiadania dzieci, czy zawierania małżeństw. Zmieniły się priorytety, a panie stały się całkowicie niezależne.

W dwudziestym pierwszym wieku nie tylko kobiety powróciły do używania tzw. feminatywów. Kobiecość ma obecnie wiele twarzy i nie istnieje jeden model “kobiety idealnej”. Płeć żeńska dąży do równości zarówno w kwestii praw, jak i np. płac. Prawa kobiet niestety nadal bywają nadszarpywane, na co warto zwracać uwagę.

Niczym gumka usuwa przebarwienia i plamy po trądziku. Potrzebujesz tylko dwóch składników, aby zrobić tak cudowną maść

Tradycyjna żona porzuciła prace dla męża. Twierdzi, że to wymarzony model rodziny

Na aplikacji TikTok, czy Instagram możemy przyglądać się życiu wielu ludzi i poznawać ich historie, nie widząc ich nigdy na oczy w realnym życiu. Nie zmienia to faktu, że ów historie budzą ciekawość, zwłaszcza jeśli budzą kontrowersje. Na swoim profilu na Instagramie @katrinaariana, czyli Katrina Holte opowiada o tym, jak porzuciła pracę, aby zostać “kurą domową”. Usługiwanie mężowi było jej wielkim marzeniem.

kartina holte

Katrina Holte wyznaje, jakie obowiązki wykonuje względem męża

Kobieta ma obecnie 31 lat, a jej mąż 29. Wychodząc za mąż wiedziała, jaki model rodziny pragnie stworzyć. Uważała się za opiekuńczą, a bycie pokorną żoną było jej marzeniem. Przed wejściem w sakramentalny związek, Katrina pracowała jako kadrowa. Dziś, nie tylko wykonuje obowiązki żony z dawnych lat, ale również ubiera się w taki sposób, który odpowiada stylowi gospodyń z lat 40.

Jak donosi portal prenting.pl, kobieta ma listę obowiązków, które musi wypełnić każdego dnia. Budzi się o godzinie 6:30 i przygotowuje mężowi śniadanie, lunch do pracy i rozmaite przekąski. Następnie, sprząta w kuchni po posiłku i ma obowiązek uśmiechania się, aby wprawić męża w dobry nastrój przed pracą. Jak twierdzi, robi to, ponieważ mąż zapewnia jej wszystko, o czym zamarzy. Jak twierdzi - “nie chce psuć mu humoru”.

Magazyn dailystar.uk donosi natomiast, że “kura domowa” zdejmuje mężowi buty, kiedy ten wraca z pracy. Dba o to, aby miał ciepłą wodę w wannie, a także przewietrzoną i miękką pościel. Na stole czeka kolacja, oraz kieliszek ulubionego trunku. Na ten moment para nie ma dzieci, ale planuje co najmniej czwórkę.

tradycyjna żona, katrina holte

Tagi: miłość