Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Co od razu rzuciło ci się w oczy? Prosty test na obrazku ujawni, czego się boisz w życiu
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 11.07.2023 11:51

Co od razu rzuciło ci się w oczy? Prosty test na obrazku ujawni, czego się boisz w życiu

Test osobowości
Fot. Facebook, Test osobowości

Testy na osobowość w postaci obrazków są niezwykle popularne. Z pierwszych skojarzeń, które podpowiada nam mózg, można wyczytać naprawdę wiele. Ten test pozwoli Ci poznać swoje skryte lęki. Co, jako pierwsze rzuciło Ci się w oczy?

Test osobowości z obrazka

Testy obrazkowe są często wykorzystywane przy psychoterapii. Można z nich bowiem wiele wyczytać. Ich zaletą jest nie tylko skuteczność, ale również to, że ich wykonanie nie wymaga dużej ilości czasu. Tak naprawdę największe znaczenie ma pierwsze odczucie.

W zależności od tego czy na kolorowej grafice dostrzeżesz twarz, drzewo, czy może ptaka, odkryjesz lęki, które towarzyszą Ci w codziennym życiu.

Świat obiegły zdjęcia pięt Margot Robbie. Szczegół wzbudził sensację

Co o Tobie mówi pierwsze skojarzenie?

Usiądź wygodnie, wyłącz wszystkie urządzenia, które mogą Cię rozpraszać. Postaraj się oczyścić umysł, tak aby nie podpowiadał Ci różnych rozwiązań. Pamiętaj, że ważna jest pierwsza myśl.

Twarz — jeżeli na obrazku dostrzegasz twarz, to znaczy, że najbardziej boisz się samego strachu. Należysz także do osób zamkniętych w sobie, które ukrywają emocje, a także lęki. Wśród ludzi nadzwyczaj często nosisz maskę, co sprawia z kolei, że otoczenie postrzega Cię jako osobę pewną siebie, a nawet ekstrawertyczkę. Starasz się ukryć swój niepokój, nawet przed najbliższymi osobami. Z reguły odczuwasz dyskomfort, będąc zbyt długo w otoczeniu ludzi. W codziennym funkcjonowaniu często bywasz przebodźcowana i przytłoczona.

Test osobowości
Fot. Facebook, Test osobowości

Czego najbardziej się boisz?

Co jeśli pierwsze na myśl przychodzi Ci drzewo lub ptak? Sprawdź sam!

Drzewo jeśli pierwsze co zobaczyłaś na obrazku to drzewo, oznacza to, że jesteś człowiekiem ufnym, otwarty na świat i innych ludzi. Niestety czasem masz tendencję do bycia naiwną. Szukasz w życiu długotrwałej, dojrzałej i pełnej zrozumienia relacji. Potrzebujesz jednak sporo czasu, aby zbudować solidny fundament. Przez przykre wspomnienia z poprzednich związków jesteś ostrożna w kwestiach sercowych. Bywasz zazdrosna i zaborcza, co wynika ze strachu przed skrzywdzeniem.

Ptak — może należysz do osób, które na obrazku dostrzegają ptaka. Co to jednak dla Ciebie oznacza? Wychodzi na to, że jesteś osobą ceniącą sobie wolność i niezależność. Twoje oczekiwania względem partnera to właśnie poczucie swobody. Nie masz tendencji do toksycznych relacji, a zdrowe podejście do ludzi jest Twoim atutem. Boisz się jednak utraty wolności.