Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Jak poprawnie nakładać żel do brwi? Wiele osób popełnia jeden błąd. Przez niego włoski nieestetycznie odstają
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 14.11.2023 07:38

Jak poprawnie nakładać żel do brwi? Wiele osób popełnia jeden błąd. Przez niego włoski nieestetycznie odstają

żel do brwi
Sposób na poprawną stylizację brwi na żel, fot. pixelshot / canva.com

Odpowiednia stylizacja brwi jest bardzo istotna, jeśli zależy nam na perfekcyjnym i nieskazitelnym wyglądzie. Kluczowy jest także kształt brwi oraz ich odpowiednia stylizacja, która wpływa na naszą mimikę. Warto więc posiadać w swojej kosmetyczce żel, który utrwali włoski. Wiele kobiet popełnia jednak jeden błąd podczas jego aplikacji. Wyjaśniamy, jak warto z niego korzystać. 

Żel na brwi potrafi zdziałać cuda

Brwi to nieodłączny element makijażu. Ich kształt, kolor i gęstość potrafi znacząco wpłynąć nie tylko na kształt twarzy, ale również jej mimikę. Niegdyś królowały cienkie brwi, które obecnie wyparły naturalne, gęste brwi z wyraźnie zaznaczonym łukiem. 

Przez ostatnie lata stylizacja brwi ewoluowała i wiele kobiet specjalnie je zapuszcza, poddaje laminacji, by cieszyć się naturalnie wyglądającymi brwiami. W ich stylizacji pomaga żel, który utrwala włoski i sprawia, że podmuch wiatru czy delikatne naruszenie dłonią nie wpływa na ich kształt. 

Sposób na idealne brwi bez wizyty u kosmetyczki! Te dwa produkty dają lepszy efekt niż henna

Jak poprawnie korzystać z żelu do brwi?

Na rynku znajdziemy ogromną ilość żeli do brwi, a ich działanie jest różnorakie. Niektóre mają w sobie pigment, inne są transparentne. Marki oferują żele, które trwale zatrzymują włoski na miejscu, a niektóre tylko delikatnie je stylizują. 

Jeśli w swojej kolekcji posiadamy silnie utrwalający żel, który potrafi zatrzymać włoski na miejscu, warto z niego odpowiednio korzystać. Kosmetyk będzie działał dokładniej, jeśli wszystkie włoski z każdej strony zostaną dokładnie pokryte produktem. Kolejną kwestią jest sposób ich wyczesywania.

żel do brwi
Jak poprawnie nakładać żel do brwi? fot. Alena Darmel / Pexels / canva.com

Najczęściej popełniany błąd w nakładaniu żelu do brwi

Jednym z najczęściej popełnianych błędów w stylizacji brwi jest usilne wyczesywanie wszystkich włosków do góry. Na poniższym filmie dokładnie widać, że podczas takie aplikacji trudno zachować odpowiedni kształt, a ponadto brwi pokryte są żelem tylko z jednej strony.

Dużo korzystniejszą formą aplikacji produktu jest przeczesanie brwi pod włos, a dopiero kolejno układanie włosków. Ta metoda sprawia, że wszystkie włosy są pokryte produktem, a dodatkowo prostsze staje się ułożenie ich w naturalny kształt. 

Instruktaż, jak poprawnie nakładać żel do brwi, zobaczycie poniżej:

Tagi: uroda