Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Kiedy ostatnio czyściłaś swoją pralkę? Te domowe sposoby sprawią, że będzie jak nowa
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 21.10.2023 15:33

Kiedy ostatnio czyściłaś swoją pralkę? Te domowe sposoby sprawią, że będzie jak nowa

Pralka
Fot. Sarah Chai/Pexels/Canva, Jak wyczyścić pralkę?

Czyszczenie sprzętów AGD jest bardzo ważne. W przypadku pralki brudne wnętrze urządzenia może sprawić, że ucierpią na tym nasze ubrania. W skrajnych przypadkach może nawet dojść do poważnej awarii. Warto zatem znaleźć sprawdzone sposoby, które pozwolą ci zadbać o sprzęt domowymi. Każdy z nich kosztuje naprawdę niewiele.

Czysta pralka, czyli dłuższe życie urządzenia

Pralkę i inne urządzenia codziennego użytku należy czyścić nie tylko na zewnątrz, ale również w środku. Mowa zarówno o szufladzie na detergenty, ale również o uszczelce, która jest w bębnie pralki. Nie możesz również pominąć filtra, który znajduje się z reguły w lewym dolnym rogu sprzętu.

Twarda woda, a także kontakt z płynami i proszkami sprawia, że w środku pralki pojawia się osad, który może negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie urządzenia, a nawet niszczyć ubrania.

Na pierwszy rzut oka nie wyglądała, jak człowiek! Mimo to on dostrzegł w niej piękną kobietę i wziął z nią ślub

Jak dokładnie wyczyścić pralkę?

Do wyczyszczenia pralki nie trzeba wiele. Wystarczy zadbać o odpowiednie środki. To absolutna podstawa. Odszukaj zatem starą szczoteczkę automatyczną, która znacząco ułatwi doczyszczenie trudno dostępnych miejsc. Następnie zadbaj o sodę oczyszczoną, ocet, wodę, szmatki i szczotkę do czyszczenia butelek. To właśnie dzięki nim poradzisz sobie z każdym zabrudzeniem.

Z sody oczyszczonej zrób pastę przy wykorzystaniu niedużej ilości wody. Przyda się jednak całe opakowanie, bowiem zanieczyszczenia w pralce bywają trudne do usunięcia.

Te domowe triki są naprawdę skuteczne

Z kolei ocet w połączeniu z wodą można dodać do buteleczki ze spryskiwaczem, dzięki temu szybko z niego skorzystasz. Wszystkie triki znajdziecie w filmiku ekspertki od porządków, czyli kobiety ukrywającej się pod instagramowym nickiem wygodniej_z_basia.

Te patenty ułatwią ci codzienne dbanie o czystość, a twoja pralka przez wiele lat będzie służyła bez zarzutu.