Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Sposób, dzięki któremu pozbędziesz się lwiej zmarszczki na czole. Skutecznie ją "wyprasujesz"
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 13.04.2023 18:10

Sposób, dzięki któremu pozbędziesz się lwiej zmarszczki na czole. Skutecznie ją "wyprasujesz"

kobieta
SanneBerg/Canva

Lwia zmarszczka to zmora zarówno kobiet jak i mężczyzn. Istnieją jednak sposoby, by skutecznie się jej pozbyć i ujędrnić skórę czoła, nadając jej gładkość i olśniewający wygląd. To naprawdę bardzo proste. 

Oczywiście istnieją zabiegi medycyny estetycznej, które zredukują lwią zmarszczkę. Po co jednak wydawać pieniądze, jeśli równie oszałamiający efekt możemy uzyskać nie wychodząc z własnego domu? 

Lwia zmarszczka. Co to jest?

Lwia zmarszczka, lub też jak mówią niektórzy - lwia bruzda, to linia na skórze czoła, która pojawia się pomiędzy brwiami w wyniku nadmiernego marszczenia. Niestety, to przez nią wyglądamy często na dużo starszych, niż jesteśmy. 

Co więcej, nadaje naszym twarzom niesympatyczny wygląd. Nic dziwnego zatem, że tak często szukamy sposobów, by choć trochę ją zredukować. W tym celu wielu z nas udaje się do ośrodków medycyny estetycznej

Iris Apfel przełamuje stereotypy i bawi się modą. Oto historia 102-letniej projektantki

Sposoby na redukcję lwiej zmarszczki

Pomóc wyeliminować lwią zmarszczkę może z pewnością stosowanie zabiegów polegających na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej. To jednak spory wydatek, a by osiągnąć zamierzony efekt, należy powtarzać aktywność przynajmniej co pół roku. 

Istnieją jednak domowe sposoby, które ujędrnią skórę naszego czoła i sprawią, że wyglądać będzie olśniewająco i estetycznie. Oto rodzaj masażu, który nie tylko “zrelaksuje” naszą głowę, ale również przyniesie pozytywne następstwa dla skóry czoła

Masaż pomoże pozbyć się lwiej zmarszczki

By skutecznie wykonać masaż eliminujący lwią zmarszczkę, należy połączyć ze sobą palec wskazujący i środkowy, a następnie kolistymi ruchami przez 30 sekund masować miejsce pomiędzy brwiami. Później tymi samymi palcami wygładzamy zmarszczkę, od środka do zewnątrz. 

Następnie układamy oba palce wskazujące na pionowych bruzdach, przesuwając je ku górze przez minutę. Potem chwytamy kciukiem i palcem wskazującym brwi od wewnętrznej strony i rozciągamy je na boki. Efekt powinien być zauważalny już po kilku dniach stosowania tej procedury. 

Zobacz zdjęcia: 

kobieta.jpg
fot. Yulia Polyakova/Pexels

Źródło: polki.pl

Wyszła za Masaja i postanowiła żyć w buszu. Zaangażowała się w pomoc kobietom
Stephanie Fuchs
Stephanie Fuchs wyjechała do Tanzanii, aby pracować jako asystentka naukowa. Nigdy nie sądziła, że spotka tam miłość i zamieszka w wiosce w buszu. Po 12 latach wspólnego życia z rdzennymi Masajami jest szczęśliwa i dumna z podjęcia decyzji o przeprowadzce w nieznane. Dziś jest spełnioną mamą, która wspiera kobiety z plemienia. Swoim życiem postanowiła dzielić się za pośrednictwem mediów społecznościowych, na których udostępnia zdjęcia i nagrania z mężem, synem i pozostałymi mieszkańcami wioski. Dziś jest częścią rodziny Masajów. 
Czytaj dalej
Mity na temat pielęgnacji włosów. Obalamy najpopularniejsze z nich
włosy
pixelshot, canva.com
W internecie roi się od niesprawdzonych porad na temat pielęgnacji włosów. To, co działa u jednej osoby, nie musi się sprawdzić u innej. Poprawna włosowa rutyna powinna jednak niezmiennie składać się ze skutecznych kosmetyków, wypełnionych odżywczymi witaminami i składnikami aktywnymi. Zamiast kierować się niepewnymi metodami, wybierz więc kosmetyki indywidualnie dopasowane do potrzeb Twoich włosów, biorąc udział w akcji Garniera „Satysfakcja Gwarantowana”.Nie od dziś wiadomo, że ile użytkowników internetu, tyle różnych teorii – również tych na temat pielęgnacji włosów. Co zrobić, aby nie dać się nabrać i nie paść ofiarą włosowych mitów? Znajdź swój własny przepis na zdrowe i piękne włosy dzięki nowym produktom pielęgnacyjnym SUPER DUO z gamy Fructis! A z jakimi mitami na temat pielęgnacji włosów najczęściej się spotykamy? Poniżej kilka z nich.
Czytaj dalej