Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Z tym problemem zmaga się większość kobiet. Dodaje lat i kilogramów. Jak walczyć z podbródkiem?
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 19.11.2023 11:26

Z tym problemem zmaga się większość kobiet. Dodaje lat i kilogramów. Jak walczyć z podbródkiem?

Africa images/Canva, Sposób na podbródek
Fot. Africa images/Canva, Sposób na podbródek

Nawet wyjątkowo szczupłe osoby zmagają się z miejscami, w których znajduje się więcej tłuszczu czy skóry. Wiele zależy w tym przypadku od predyspozycji genetycznych, a także płci. W przypadku kobiet często można zaobserwować widoczny podbródek, który dodaje lat, a przy tym sprawia, że twarz wydaje się większa. Jak sobie z tym poradzić?

Skąd bierze się wiszący podbródek?

Obwisły podbródek może pojawić się w kilku sytuacjach. Jedną z nich jest duża waga, inną wiek, a kolejną nadmiar skóry w tym miejscu. Do tego dochodzą różne problemy z tarczycą.

To jednak nie wszystko, również naturalne predyspozycje mogą sprawić, że nawet bardzo młode osoby mają widoczny podbródek. Nie prezentuje się on estetycznie, a do tego dodaje lat. Można jednak walczyć z tym problemem, a ten trik nie jest bolesny, ani trudny.

Urządzasz mieszkanie? Te kolory są teraz najmodniejsze. Goście aż otworzą usta z wrażenia!

Najlepszy sposób na walkę z podbródkiem

Okazuje się, że najlepszym sposobem na walkę z podwójnym podbródkiem są ćwiczenia tej partii ciała. W tym miejscu także znajdują się mięśnie, które warto pobudzić do działania. W tym celu zapamiętaj te trzy ruchy. Po pierwsze odchyl głowę w jedną stronę, tak aby broda dotykała barku. Następnie podnoś i opuszczaj język w obrębie zamkniętej jamy ustnej. Takie ćwiczenie powtórz 15 razy.

Doskonale sprawdza się także podniesienie głowy do góry tak, aby napiąć skórę pod szyją. Teraz ułóż usta, jak do buziaka i co chwilę rozluźniaj tę partię. Ostatnie ćwiczenie wykonasz, leżąc na podłodze. Ugnij nogi i podnoś lekko głowę do góry. Pamiętaj, aby wyciągać przy tym szyję, a ręce pozostaw nieruchomo wzdłuż ciała.

Postaw na masaż twarzy

To jednak niejedyny sposób. Możesz bowiem skorzystać z masaży, które wykonuje się przy wykorzystaniu kamieni gua sha lub specjalnych rollerów. Warto wówczas przesuwać przedmiotem od szyi w stronę brody.

Do tego postaw na poślizg w postaci naturalnego olejku. W skrajnych przypadkach można również udać się do kosmetologa w celu wykonania lipolizy, która rozpuszcza nadmiar tłuszczu w tym miejscu.

Tagi: masaż