Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Zofia Kucówna przeżyła wiele dramatów. By być z ukochanym, rozbiła związek, po rozwodzie przyszedł nowotwór
Martyna Pałka
Martyna Pałka 14.05.2023 21:48

Zofia Kucówna przeżyła wiele dramatów. By być z ukochanym, rozbiła związek, po rozwodzie przyszedł nowotwór

Zofia Kucówna
fot. KAPIF

Zofia Kucówna jest jedną z najwybitniejszych polskich aktorek. Media chętnie rozpisywały się nie tyle o jej niesamowitym talencie, co o burzliwym życiu miłosnym. Dla ukochanego gotowa była na wiele poświęceń.

Swoją miłość życia poznała gdy była w związku małżeńskim z innym mężczyzną. Niestety, ta relacja również nie miała szczęśliwego zakończenia. 

Zofia Kucówna obchodzi 90. urodziny

Zofia Kucówna jest jedną z najwybitniejszych polskich aktorek. Mało kto wie, że jeszcze jako młoda dziewczyna pragnęła iść w zupełnie innym kierunku i na poważnie zająć się sztuką. Dopiero jej nauczycielka z liceum dała jej do zrozumienia, że jej życie musi być związane ze sceną. Sama nigdy o tym nie myślała.

– Nie pragnęłam być aktorką. Mnie się wydawało, że w tym zawodzie kobieta musi mieć nadzwyczajną urodę. A ja byłam chuda, grałam w piłkę z chłopakami i chodziłam do liceum plastycznego – opowiadała gwiazda w wywiadzie dla “Tygodnika Płockiego”.

Szybko jednak okazało się, że dobrze wybrała i aktorstwo po prostu było jej pisane. Przez lata czarowała nas swoimi wybitnymi kreacjami i rolami, między innymi w takich produkcjach, jak “Nie-Boska Komedia”, “Dom lalki”, “Wesele”, czy “Zbrodnia i kara”. Media uwielbiały pisać nie tylko o jej karierze, ale przede wszystkim życiu prywatnym.

Danuta Martyniuk o poprzedniej pracy, przez lata wykonywała niezwykły zawód. "Oczy zawsze szeroko otwarte"

Zofia Kucówna ma za sobą naprawdę burzliwy romans

Pierwszy raz wyszła za mąż, będąc jeszcze na studiach – to właśnie tam poznała Jana Mayzela, który natychmiast wpadł jej w oko. Niestety, ich życie nie należało do sielanki, a to wszystko z powodu niesamowitych ambicji i zapału do pracy obydwojga.

Zarówno aktorka, jak i jej mąż byli bardzo pochłonięci swoją karierą i nie potrafili znaleźć dla siebie czasu. I gdy w końcu ona otrzymała angaż w tym samym teatrze, co jej wybranek, i wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, na jej drodze pojawił się inny mężczyzna.

Zofia Kucówna bez pamięci zakochała się w Adamie Hanuszkiewiczu. Niestety, przeszkodą na drodze ich uczucia był nie tylko mąż gwiazdy, ale również rodzina drugiego ukochanego. Adam Hanuszkiewicz był w związku małżeńskim z jej koleżanką po fachu – Zofią Rysiówną, z którą doczekał się dwójki dzieci.

Zofia Kucówna dla uczucia rozbiła rodzinę z dwójką dzieci

Jednak nawet to nie było w stanie powstrzymać zakochanych, którzy szybko postanowili dać sobie szansę. I choć para była ze sobą bardzo szczęśliwa, po trzynastu latach zaczęły się schody. Wtedy też Zofia Kucówna boleśnie odczuła, czym jest zdrada i pojawienie się osoby trzeciej w związku.

Adam Hanuszkiewicz niespodziewanie poinformował ją o uczuciu do młodszej o trzydzieści lat Magdaleny Cwenówny. Mężczyzna nic nie robił sobie z przytyków mediów o zostawianiu partnerek da młodszych kobiet.

– Powiadają, że ja się żenię z coraz młodszymi kobietami, a to nieprawda. Przecież ja zawsze żeniłem się z dwudziestoparolatkami, tylko sam jestem coraz starszy – żartował aktor w rozmowie z “Tele Tygodniem”.

Niestety, ten ciężki okres w życiu aktorki pokrył się z czasem, gdy sama zmagała się z poważnymi kłopotami zdrowotnymi i zachorowała na nowotwór. Z pomocą przyszedł wówczas Jan Englert, który zaproponował jej angaż u siebie w teatrze.

Obecnie Zofia Kucówna odpoczywa na zasłużonej emeryturze i mieszka w Domu Artysty Weterana w Skolimowie. Sama nie żałuje ani chwili swojego życia.

– Ważna jest dla mnie świadomość, że nie zmarnowałam życia, choć nie oczekiwałam niczego nadzwyczajnego. Po prostu żyłam, pracowałam, grałam, podróżowałam, śmiałam się, cierpiałam też wyznała kiedyś aktorka.

Zobacz zdjęcia:

Zofia Kucówna 3.jpg
fot. KAPIF
Zofia Kucówna 2.jpg
fot. KAPIF
Zofia Kucówna 1.jpg
fot. KAPIF

Źródło: kobieta.wp.pl

Tagi: Styl życia