Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Tomek: "Prawdziwa kobieta ma 165 centymetrów wzrostu i kończy się na 50 kg". Takie wymagania mają młodzi Polacy
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 23.05.2023 12:24

Tomek: "Prawdziwa kobieta ma 165 centymetrów wzrostu i kończy się na 50 kg". Takie wymagania mają młodzi Polacy

Mężczyzna
Andrea Piacquadio/Canva

Kanony piękna zmieniają się co kilka lat. Raz w modzie jest sylwetka, którą wylansowała Kim Kardashian, a za kilka miesięcy wszyscy zachwycają się bardzo szczupłymi kobietami. Okazuje się, że na jednym z popularnych forów internetowych pojawił się wpis, który wywołał burzę.  

Niejaki Tomek (imię zmienione na potrzeby artykułu) bez ogródek przyznał, że prawdziwa kobieta powinna być drobna. Podał nawet konkretny wzrost i wagę. Wtórowali mu inni mężczyźni, którzy dodawali wymiary, które dla wielu dziewczyn są nie do osiągnięcia!

Idealny wzrost i waga u kobiety - dlaczego ma takie znaczenie?

Okazuje się, że mężczyźni wymagają bardzo wiele od kobiet, jednak nie za dużo od siebie. Wpis Tomka (imię zmienione) pokazuje ten proces myślowy w pełnej krasie. Mężczyzna wraz z innymi samcami “alfa” starał się upokorzyć kobiety, wypisując na ich temat nieprzyjemne informacje.

Mężczyzna oczekuje od swojej przyszłej partnerki, aby ważyła góra 50 kg, a wzrost, jaki preferuje to nie więcej niż 165 cm. W komentarzach od innych panów pojawiły się także konkretne wymiary sylwetki, które oscylowały na poziomie 60-90-60, które dla wielu dziewczyn są nie od osiągnięcia.

Czym jest odwrócone mycie włosów? Dzięki tej metodzie otrzymasz gładkie i lśniące pasma

"Polki to ulańce, które o siebie nie dbają" - krzywdząca opinia internauty

Pod postem zaczęło udzielać się wielu mężczyzn, chociaż nie zabrakło też stanowiska kobiet. Jeden z internautów napisał:

- Bo Polki to niestety “ulańce”, które o siebie nie dbają!

Wtórował mu inny pan:

- Chcą księcia, a same wyglądają jak żaby, a pocałunek im nie pomoże…

Skąd to podejście do kobiet? Duży wpływ na takie podejście ma popkultura, która od lat lansuje konkretne kanony piękna. W sieci lansowane są dziewczyny, które idealnie się w nie wpisują, co sprawia, że naturalne kobiety przestają być atrakcyjne w oczach mężczyzn.

Wygórowane wymagania - dyskryminacja kobiet

Oczywiście takie podejście może sprawić kobietom ogromną przykrość. Niezwykle trudno jest osiągnąć taki wygląd. Na szczęście współczesnym dziewczynom nie brakuje odwagi, aby walczyć o swoje. Ponadto panie o różnym rozmiarze są tak samo piękne i wartościowe.

Do tego naturalne predyspozycje co do wzrostu nie mogą być powodem do żadnego wykluczenia społecznego. A Wy co o tym sądzicie?

Zobacz zdjęcie:

Drobna dziewczyna
Fot. Vladimir Vladimirov/Canva
Tagi: Uroda