Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Te świąteczne wróżby dadzą szczęście w każdym dniu nowego roku. Wystarczy kilka chwil
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 25.12.2022 16:06

Te świąteczne wróżby dadzą szczęście w każdym dniu nowego roku. Wystarczy kilka chwil

świąteczna wróżba
fot. Ylanite Koppens z Pexels/Canva.com

Okres Bożego Narodzenia to czas, w którym przygotowujemy się na powitanie nowego roku. Istnieje kilka świątecznych wróżb, które pomogą Ci wejść w 2023 rok z dobrą energią i manifestacją spełnienia marzeń.

Gdy za oknem zaświeci pierwsza gwiazda większość z nas zasiądzie do wigilijnej wieczerzy w gronie najbliższych. Bożonarodzeniowy okres to również świetna okazja to wykonania kilku czynności, które pomogą nam odkryć przyszłość. Oto kilka świątecznych wróżb, z których warto skorzystać.

Świąteczne wróżby na Boże Narodzenie

Zjedź jabłko

Jeśli zastanawiasz się, czy przyszły rok kryje dla Ciebie miłosne możliwości, w wigilijny wieczór zjedź jabłko. Ważne, by zwrócić uwagę na liczbę pestek w gnieździe owocu. Jeśli będzie ona parzysta to znak, że na horyzoncie już niedługo pojawi się ktoś nowy.

jabłko
fot. GMVozd z Getty Images Signature/Canva.com

Miej przy sobie pieniądze

Nie chodzi tutaj o przekupstwo kuzynów czy cioć podczas wspólnej wieczerzy, a symboliczny banknot nawet w tylnej kieszeni spodni. Dawniej wierzono, że posiadanie przy sobie pieniędzy w czasie świąt sprawi, że będą one się nas trzymać przez cały rok. W czasie obecnej inflacji warto spróbować takiego rozwiązania.

pieniądze
fot. Proxima Studio/Canva.com

Łuska karpia

Podobny efekt ma zapewnić jedna z łusek tradycyjnej ryby podawanej wśród 12. potraw. Element należy włożyć do przypadkowej przegródki portfela. Dzięki temu już po świątecznym okresie powinny pojawiać się nowe oferty biznesowe i propozycje polepszenia sytuacji finansowej.

pieniądze
fot. rattanakun/Canva.com

Słoma pod obrusem

Nawet kilka ździebeł ma zapewnić nam i bliskim dobrobyt w następnym roku. Wróżba zapewnia sytość oraz pomyślność w podjętych działaniach. W kulturze chrześcijańskiej słoma dodatkowo symbolizuje pierwsze miejsce spoczynku Jezusa, który narodził się w stajni wśród zwierząt.

słoma
fot. ligora z Getty Images/Canva.com

Reklama:

Jemioła

Zawieszenie zielonej rośliny ma zapewnić szczęście i powodzenie każdej osoby, która przejdzie pod jej gałązkami. Ważne by oprócz zdrowych listków miała również białe owoce, im liczniejsze, tym bardziej satysfakcjonujący rok. Pocałunek pod jemiołą jest symboliczną oznaką dobrobytu i trwałości związku. Jeśli jesteśmy singlami, warto by taki całus złożyła na naszym czole zaufana osoba.

jemioła
fot. AYImages z Getty Images Signature/Canva.com

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby

  2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz

  3. Tatiana Mindewicz-Puacz przygotowała świąteczny poradnik. Zwróciła uwagę na częsty problem

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].