Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Moda > W takich strojach plażują muzułmanki. Burkini podbija sieć i zachwyca kobiety, te kroje to prawdziwy hit
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 10.09.2023 13:48

W takich strojach plażują muzułmanki. Burkini podbija sieć i zachwyca kobiety, te kroje to prawdziwy hit

Burkini
Muzułmanki pokazują w sieci swoje burkini, fot. Sarbinaz Mustafina / canva.com, tiktok.com/@tamaratohamy

Muzułmanki oraz inne kobiety, którym kultura lub religia nakazuje zakrywanie ciała, plażują w burkini. To specjalny strój, w którym bezpiecznie można pływać i się kąpać. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się trend, w którym kobiety prezentują swoje burkini wraz z dodatkami. Kobiety są zachwycone!

Czym jest burkini i dlaczego muzułmanki je noszą?

Burkini to nic innego jak strój plażowy dla muzułmanek lub kobiet innych wyznań i kultur, którym religia zabrania odsłaniania wielu części ciała. Słowo to powstało poprzez złączenie słów burka i bikini. Ubrania te wykonane są ze specjalnego materiału, przypominającego klasyczne stroje kąpielowe. Prekursorką burkini jest Libanka Ahedy Zanetti, która wymyśliła ów strój.

W wielu krajach muzułmańskich można dostrzec nie tylko plażowiczki, które mają na sobie burkini. Ubierają je także ratowniczki i pracowniczki plaż oraz obiektów wodnych.

Muzułmanka chciała pójść do fryzjera w Polsce. Wiele salonów odmówiło jej wizyty

Muzułmanki chętnie pokazują burkini w sieci

W ostatnim czasie sieć podbija nowy trend, w którym to muzułmanki prezentują swoje burkini. Okazuje się, że stroje zakrywające ciało mogą świetnie się prezentować i przypadają do gustów nie tylko wyznawczyniom islamu. 

Tiktokerka, działająca w sieci pod nickiem @tamaratohamy zaprezentowała kilka swoich strojów, które spotkały się z mnóstwem pozytywnych komentarzy. Trzeba przyznać, że kroje te są kobiece, podkreślają atuty ciała i wyglądają modnie. 

Burkini (1).JPG
Burkini, fot. tiktok.com/@tamaratohamy
Burkini (4).JPG
Burkini, fot. tiktok.com/@tamaratohamy
Burkini (2).JPG
Burkini, fot. tiktok.com/@tamaratohamy
Burkini (5).JPG
Burkini, fot. tiktok.com/@tamaratohamy
Burkini (3).JPG
Burkini, fot. tiktok.com/@tamaratohamy

Jak stylizować burkini?

Burkini mają różne wzory i fasony. Dużą popularnością cieszą się imitacje krótkich spódniczek, sięgających połowy uda. Dodatkowo zdobione są efektownymi wiązaniami i zakładkami wykonanymi z materiału.

Dodatki potrafią zdziałać cuda i uzupełnić nawet najprostszą stylizację. Nie inaczej jest w przypadku burkini. Jak pokazują internautki, do burkini świetnie pasują różnego rodzaju nakrycia głowy, m.in. słomiane kapelusze z dużym rondem. Dopełnieniem plażowej kreacji mogą być również stylowe klapki, pleciona torebka czy efektowne, duże okulary.

Pod kolejnymi postami prezentującymi burkini mnożą się pozytywne komentarze, przepełnione komplementami i miłymi słowami. A jak Wam podobają się takie stroje?

Tagi: Moda