Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Zaczęłam dodawać to do czarnego prania. Prochy i kłaczki zniknęły na dobre
Anna Koperska-Kolbusz
Anna Koperska-Kolbusz 12.06.2024 12:36

Zaczęłam dodawać to do czarnego prania. Prochy i kłaczki zniknęły na dobre

Co dodawać do czarnego prania?
fot. Pixabay

Zdradzamy łatwy sposób, dzięki któremu pozbędziecie się niechcianej sierści, kłaczków i prochów z czarnych ubrań. Prosto, tanio, a efekt wow gwarantowany.

3 najważniejsze zasady w praniu ubrań

Pierwsze i najważniejsze jest posegregowanie ubrań kolorami. Dzięki temu unikniesz pofarbowania ubrań. Druga ważna zasada to wybranie odpowiedniej temperatury, programu i środka piorącego – tu z pomocą przychodzą zapisy na metkach.

Ostatnią rzeczą są delikatne materiały takie jak jedwab. Z nimi obchodzimy się w szczególny sposób. W ich przypadku zalecane jest pranie ręczne.

Mówimy NIE poliestrowi. Oto 10 powodów, dla których nie warto kupować ubrań z tego materiału Serum z Rossmanna, które kusi ceną, a może zniszczyć włosy. Lepiej na nie uważajcie

Temperatury prania ubrań

Oto najbezpieczniejsze stopnie przy praniu ubrań:

40°C, to optymalna temperatura do prania większości tekstyliów, można w niej prać koszule i koszulki, bawełnianą bieliznę i sukienki, odzież jeansową oraz bluzy i spodnie. W tej temperaturze rozpuszczają się opakowania tabletek do prania, dzięki czemu nie będą zalegać w rurach, co może prowadzić do zapchania i zepsucia pralki.

30°C – temperatura do prania wszelkich delikatnych koronek, jedwabnych ubrań, rajstop, wełnianych swetrów, rękawiczek czy czapek. 

Co dodawać do prania czarnych ubrań?

Emilia Puchniewicz, eksperta od czystości znana na Instagramie jako @domowe.sekrety, podzieliła się swoim sposobem na pozbycie się sierści i prochów z ubrań. 

Nawilżane chusteczki, które kosztują grosze, dzięki swojej strukturze idealnie przydadzą się podczas prania. Szczególnie dobrze poradzą sobie z sierścią, kłaczkami i proszkami. Jest to super rozwiązanie dla właścicieli zwierząt. 

Sposób jest bardzo prosty, bo wystarczy wrzucić do pralki na tyłbębna kilka chusteczek nawilżanych, a po praniu po prostu je wyrzucić.

Ubrania prane z takimi chusteczkami będą jeszcze czystsze. 

ddee.png
fot. Instagram @domowe.sekrety
dddee.png
fot. Instagram @domowe.sekrety
vty.png
fot. Instagram @domowe.sekrety
vyep.png
fot. Instagram @domowe.sekrety