Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Ozempic czyni cuda i pomaga schudnąć czy szkodzi zdrowiu? Oto co mówią o nim gwiazdy
Anna Koperska-Kolbusz
Anna Koperska-Kolbusz 12.06.2024 12:07

Ozempic czyni cuda i pomaga schudnąć czy szkodzi zdrowiu? Oto co mówią o nim gwiazdy

None
fot. mat. prasowe

Kate Winslet, Khloe Kardashian, Kelly Osborne i inne gwiazdy czy biorą leki na cukrzyce, aby szybciej schudnąć? Znamy odpowiedź.

Problem z otyłością – Polska kontra reszta świata

Jak podają statystyki, w Polsce wśród osób w wieku 20 lat i więcej aż 53% kobiet i 68% mężczyzn miało nadwagę, a 23% kobiet i 25% mężczyzn było otyłych. W przypadku osób poniżej 20. roku życia, nadwagę miało 20% dziewcząt i 31% chłopców, a 5% dziewcząt i 13% chłopców było otyłych. Tak wynika z badań naukowców z Uniwersytetu Yale.

W Ameryce według statystyk American Heart Association otyłych jest 42% populacji USA, co stanowi wzrost o prawie 10% w porównaniu z poprzednim dziesięcioleciem. 

Kraj, w którym problem otyłości jest największy, to wyspiarskie Nauru położone w zachodniej części Oceanu Spokojnego, w Mikronezji – nadwagę lub otyłość ma tam prawie 90% mieszkańców.

Ponad 4,5 miliona ludzi na świecie umiera przedwcześnie na otyłość – tak wynika z raportu opublikowanego przez Our World in Data. Niestety jak pokazują statystyki, w każdym kraju na świecie liczba osób zmagającym się z tym problemem stale rośnie. 

Ubrania w McDonald's. Fast food wypuścił własną kolekcję. Ile co kosztuje? Te szorty prasują boczki i robią talię osy. Hit za 29 zł w stylu SKIMS znika z półek w mgnieniu oka

Ozempic. Niepokojący trend wylansowany przez gwiazdy Hollywood

Jeden z najgorętszych tematów w Hollywood, to lek na cukrzycę typu 2 Ozempic i powiązane z nim leki semaglutydowe – w tym leki na otyłość Wegovy i Mounjaro. 

Stosowanie tych leków na receptę na bazie hormonów działa na mózg i wpływa na uczucie sytości. W Hollywood te leki stały się bardzo popularnym sposobem na walkę z nadwagą. 

Trend w Hollywood jest niepokojący. Nie mówimy o gwiazdach, które muszą schudnąć 10 kg. Mówimy o ludziach, którzy umierają z powodu otyłości i umrą z powodu otyłości – mówi dr Caroline Apovian, współdyrektor Centrum Kontroli Wagi i Wellness w Brigham and Women's Hospital w Bostonie, o docelowej grupie odbiorców tych leków.

Gwiazdy o leku Ozempic

Leki na cukrzycę są coraz częściej używane przez osoby borykające się z problemem otyłości. Ozempic publicznie zachwalał i polecał sam Elon Musk. A co mówią o nim zagraniczne gwiazdy? Opinie są bardzo podzielone.

Khloe Kardashian wprost odpowiedziała na zarzuty o stosowanie Ozempicu. Jej szybka i spektakularna przemiana sprawiła, że w branży zaczęto spekulować na temat przyjmowania przez celebrytką leku przeznaczonego dla cukrzyków:

Nie dyskredytujmy moich lat ćwiczeń. Wstaję 5 dni w tygodniu o 6 rano, żeby trenować. Proszę, przestań ze swoimi spekulacjami.

khloe kardashian 1.png
Khloe Kardashian fot. Instagram @khloekardashian

Kelly Clarkson nie ujawniła, jaki lek zażywa, ale wyjaśniła, że ​​sporo schudła dzięki substancji, która „jest czymś, co pomaga w rozkładaniu cukru”, ponieważ jej organizm „nie robi tego dobrze”.

Stosuję inny lek, niż ludzie przypuszczają, ale w końcu też musiałam to zrobić, ponieważ moje wyniki badań krwi bardzo się pogorszyły. Mój lekarz namawiał mnie na Ozempic przez dwa lata, a ja powiedziałam: «Nie, boję się tego. Mam już problemy z tarczycą». Wszyscy myślą, że to Ozempic, ale to nie jest coś innego. W moim najcięższym przypadku ważyłem około  92 kilo – wyznała Kelly w swoim talk-show.

kelly kl.png
Kelly Clarkson fot. Instagram @kellyclarkson

Oprah Winfrey nie do końca sprzeciwia się odchudzaniu za pomocą leków, które są skuteczne w swoim działaniu, ale niekoniecznie przeznaczone dla osób z otyłością:

Po operacji kolana zacząłem spacerować i co tydzień wyznaczać sobie nowe cele na dystansie. W końcu mogłem codziennie pokonywać od trzech do pięciu mil, a w weekendy robić 10-kilometrową wędrówkę pod górę. Poczułem się silniejszy, sprawniejszy i bardziej żywy niż kiedykolwiek. Ostatni posiłek jem o czwartej rano, wypijam dwa litry wody dziennie i stosuję zasady liczenia punktów opracowane przez WeightWatchers. Wiedziałem o lekach [na odchudzanie], ale czułem, że muszę udowodnić, że je mam. siły woli, żeby to zrobić. Teraz już tak nie czuję. Teraz stosuję lek na chudnięcie, bo czuję, że go potrzebuję, jako narzędzie, które pozwala uniknąć efektu jo-jo. Fakt, że istnieje medycznie zatwierdzona recepta na kontrolowanie wagi i zachowanie zdrowia przez całe życie, przynosi ulgę jak odkupienie, jak prezent, a nie coś, za czym można się schować i za co ponownie być wyśmiewanym. Mam już dość zawstydzania ze strony innych ludzi, a zwłaszcza siebie. Nigdy w życiu nie marzyłam, że będziemy mówić o lekach dających nadzieję osobom takim jak ja, które od lat zmagają się z nadwagą lub otyłością – wyznała.

ffe.png
Oprah Winfrey fot. Instagram @oprah

Kate Winslet ma bardzo konkretne zdanie na temat stosowania Ozempica:

O mój Boże. To brzmi strasznie. Nie dla Ozempica – powiedziała.

gg.png
Kate Winslet fot. Instagram @kate.winsletofficial

Kelly Osbourne nie sprzeciwia się stosowaniu leku, który budzi kontrowersje:

Myślę, że to niesamowite. Jest milion sposobów na odchudzanie, dlaczego więc nie zrobić tego poprzez coś, co nie jest tak nudne jak ćwiczenia? Najbardziej nienawidzą tego ludzie, którzy robią to w tajemnicy lub są wkurzeni że ich na to nie stać. Niestety, obecnie jest to coś bardzo kosztownego, ale ostatecznie tak nie będzie, ponieważ faktycznie działa.

kel.png
Kelly Osbourne fot. Instagram @kellyosbourne

Matka Kelly, Sharon, przyznała, że korzystała z Ozempicu, ale odstawiła go, gdy jej waga osiągnęła oczekiwany efekt:

Nie możesz na tym pozostać w nieskończoność. Schudłem już 42 kg i to wystarczy.

sww.png
Sharon Osbourne fot. Instagram @sharonosbourne

Jessica Simpson zdementowała, by schudła za sprawą niedozwolonego specyfiku:

O Panie… tak nie jest – Jessica Simpson.

simps.png
Jessica Simpson fot. Instagram @jessicasimpson
pap_20230323_1DE.jpg
Ozempic
Ozempic-jak-stosowac-Jak-podawac-Schemat-i-sposob-podawania_content.jpg
Ozempic
IMG_3882-scaled.jpg
Ozempic
z30717422AMP,Ozempic-powstal-jako-lek-na-cukrzyce--a-okazalo-si.jpg
Ozempic