Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Moda > Produkują ubrania za grosze, a sprzedają za krocie. Tyle znane sieciówki zarabiają na klientach
Anna Koperska-Kolbusz
Anna Koperska-Kolbusz 31.05.2024 15:45

Produkują ubrania za grosze, a sprzedają za krocie. Tyle znane sieciówki zarabiają na klientach

Ile kosztuje wyprodukowanie ubrań w Bangladeszu?
fot. TikTok

Ile kosztuje wyprodukowanie ubrań w Bangladeszu? Matěj – FashionGuy ujawnił dokładny cennik, który obowiązuje popularne sieciówki. Różnice w cenie produkcji i tej sklepowej są kolosalne.

Bangladesz kolebką masowej produkcji ubrań

Bangladesz słynie z bardzo taniej masowej produkcji odzieży niskiej jakości. Często przebiega ona w nieetycznych i niesterylnych warunkach. Do pracy wykorzystywane są dzieci i nieletnia młodzież, a ich płaca jest poniżej minimalnej. 

Mimo że te informacje są ogólnodostępne, to rynek kwitnie i niemalże wszystkie sieciówki zamawiają właśnie tam produkcję swoich ubrań. Choć ich wytworzenie nie kosztuje dużo, to ubrania mają nie zawsze równie niskie ceny. 

Przerażający widok. Tak pracują w chińskiej fabryce. Nagranie z ukrycia dowodem Te ubrania Doda kupiła za mniej niż 50 zł. Ulubiony sklep gwiazdy otwiera się w Polsce

Hiszpania eksporterem szybkiej mody

Najpopularniejsze sieciówki takie jak Zara, Mango, Stradivarius czy Pull&Bear są oczywiście hiszpańskimi markami, które oferują kolekcje ubrań inspirowane największymi domami mody w niskobudżetowych cenach. Wspomniane firmy napędzają cały rynek szybkiej i taniej mody. 

Zara przoduje jako lider wypuszczania największej liczby kolekcji w ciągu roku. Ukazuje się ich aż 20. Choć ceny ubrań nie są proporcjonalne do kosztów produkcji, to wciąż oferowany asortyment jest na kieszeń każdego z nas. 

Ile sieciówki płacą za produkcję ubrań w Bangladeszu?

Matěj – FashionGuy, popularny na TikToku znawca mody, otrzymał od pewnej firmy wycenę produkcji ubrań w Bangladeszu. Ceny są szokująco niskie. Ile firmy płacą za produkty, które później trafiają do sklepów? Trzymajcie się mocno, bo będziecie w szoku.

  • T-shirt za 1 dolara jest sprzedawany za 50 złotych. 
  • Produkcja dżinsów za 3,50 dolara, a sprzedawane są za 140 złotych.
  • Bluza dresowa 3,18 dolara, a kupujemy za 140 złotych.
  • Pięciopak skarpetek 1,5 dolara sprzedawany za 49,99 złotych.
  • Zestaw piżamy 2,5 dolara, a kupimy za 129 złotych. 
  • Leginsy 2,08 dolara, kupimy za 79 złotych.
  • Koszulka 2,25 dolara, dostaniemy za 129 złotych.
  • Spodnie szerokie eleganckie 3,55 dolara kupimy za 149 złotych.
  • Kamizelka 4,1 dolara dostępna za 149 złotych.
vvv.png
Matěj – FashionGuy
xxxx.png
Matěj – FashionGuy