Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Latex makeup, czyli efektowny makijaż, który wykonasz dwoma produktami. Propozycja tylko dla odważnych
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 01.10.2023 09:19

Latex makeup, czyli efektowny makijaż, który wykonasz dwoma produktami. Propozycja tylko dla odważnych

Latex makeup
Latex makeup, fot. jozzeppe / canva.com, instagram.com/makeup.world.tutorials

Trendy makijażowe zmieniają się z sezonu na sezon, a patenty na wykonanie kreatywnych makeupów stale ewoluują. Tym razem coraz większą popularnością cieczy się latex makeup lub też latex eyes. To propozycja tylko dla odważnych kobiet.

Latex makeup: propozycja dla odważnych kobiet

Chociaż delikatne i naturalne makijaże podkreślające naturalne piękno, nigdy nie wychodzą z mody, raz na jakiś czas warto zaszaleć i pokazać się w zupełnie nowej odsłonie. Jeśli nie przepadasz za kolorowymi makijażami, przepełnionymi brokatami i duochromowymi cieniami, latex makeup może cię zainteresować. 

Jak sama nazwa wskazuje, charakteryzuje się on specyficznym błyskiem, będącym niemalże jedną, gładką taflą. W tym makijażu rezygnuje się z drobinek i brokatów, a kolorem dominującym jest czerń. 

Banalnie prosty trik na zwiększenie objętości włosów. Wykonasz go w kilka sekund

Latex makeup: wystarczą tylko dwa produkty

Najważniejszym produktem, bez którego nie da się wykonać latex makeupu jest czarny produkty, który nałożymy na powiekę. Co ciekawe, wcale nie musi być to cień do powiek. W przypadku tak mocnego makijażu używanie sporej ilości cienia może wiązać się z jego osypywaniem, a kolejno nieestetycznymi plamami i cieniami. 

Jeśli więc nie posiadacie dobrej jakości czarnego cienia do powiek, warto posłużyć się miękką kredką do oczu lub płynną pomadką do ust w kolorze głębokiej czerni. Kluczem makijażu jest dokładne pokrycie całej powieki czarnym kosmetykiem. Warto dopełnić makijaż, nakładając niewielką ilość produktu również na dolną powiekę i kolejno delikatnie go rozetrzeć. Do wykończenia potrzebny jest jeszcze tylko jeden produkt. 

Latex makeup
Latex makeup, fot. instagram.com/makeup.world.tutorials

Czym uzyskać lateksowy błysk?

Kolejnym krokiem, by uzyskać perfekcyjny latex makeup, jest nałożenie błysku. Ważne, aby kosmetyk, po który sięgamy, nie miał w sobie żadnych drobinek. Dzięki temu uzyskamy piękną, gładką, lśniącą taflę. 

Jeśli w swojej kolekcji kosmetyków nie posiadamy specjalnego produktu, zapewniającego mokry efekt, warto posłużyć się bezbarwnym błyszczykiem do ust. Po nałożeniu na czarną powiekę da piękny, lateksowy efekt. Instruktaż, jak wykonać ten niezwykle efektowny makijaż zobaczycie poniżej: 

Tagi: uroda Makijaż