Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Najmodniejszy kolor włosów, obok którego trudno przejść obojętnie. Komu pasje rudy blond i jak go wykonać?
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 30.09.2023 09:04

Najmodniejszy kolor włosów, obok którego trudno przejść obojętnie. Komu pasje rudy blond i jak go wykonać?

Rudy blond
Komu pasuje rudy blond? fot. irynakhabliuk / canva.com

Rudy blond to nieoczywisty odcień, który wciąż zachwyca. Jego głębia i nietypowość sprawia, że trudno przejść obok niego obojętnie. Zanim jednak chwycimy po farbę lub zadzwonimy do fryzjera, warto upewnić się, czy kolor ten pasuje do naszego typu urody. Ten piękny odcień podkreśli urodę tylko niektórym osobom, a niestety do wielu nie będzie pasował w ogóle.

Rudy blond: jak wygląda i komu pasuje?

Rudy blond to niesamowite połączenie barw. Niektórzy opisują go jako bardzo jasny rudy, inni zaś widzą w nim blond z rudymi refleksami. Kolor ten na pewno jest odważny, bardzo kobiecy i głęboki, jednak jego barwa jest również zdecydowanie ciepła, dlatego nie będzie pasowała do wielu typów urody.

Blond z rudymi refleksami to zdecydowanie dobry kolor dla osób o jasnej i bardzo jasnej karnacji. Świetnie będzie współgrał z jasnymi oczami oraz ciepłym typem urody. Jeśli jednak twoja skóra jest ziemista i zdecydowanie bliżej ci do chłodnych odcieni, lepiej dobrze przemyśl zmianę koloru włosów. 

Banalnie prosty trik na zwiększenie objętości włosów. Wykonasz go w kilka sekund

Rudy blond: wady i zalety

Głęboki i wielowymiarowy odcień rudego blond trudno jest osiągnąć. Kupienie farby do włosów w drogerii nie jest dobrym pomysłem. Istnieje bardzo duża szansa, że metamorfoza skończy się niepowodzeniem. Jeśli jednak jesteś blondynką, zamiast farby warto spróbować płukanki lub barwiącej maski do włosów, która nie zmieni trwale koloru, a zapewni rudą poświatę.

Jeśli zdecydujesz się na rudy blond, warto udać się do profesjonalnego fryzjera, który poradzi sobie z osiągnięciem tak trudnego odcienia. Warto mieć jednak na uwadze, że kolor ten bywa nietrwały i może się spłukiwać. Należy również o niego szczególnie dbać, a do tego świetnie sprawdzą się odżywki i maski koloryzujące oraz płukanki.

Jak dbać o rudy blond?

Mówiąc o pielęgnacji, trudno nie wspomnieć o naturalnych sposobach, które lata temu ochoczo stosowały nasze babcie. Okazuje się bowiem, że wystarczy wykonać napar z kwiatów hibiskusa i nałożyć na włosy. Czerwone kwiaty pięknie podbiją rude pigmenty. Jak wykonać miksturę?

Wystarczą dwie łyżki suszonych kwiatów hibiskusa. Kolejno należy zalać je gorącą wodą i poczekać, aż napar nabierze intensywność. Kiedy wystygnie, nałóż go na włosy i trzymaj przez około 30 minut. Następnie wystarczy jedynie spłukać włosy letnią wodą i cieszyć się pięknym kolorem. 

Źródło: polki.pl