Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Najmodniejsze fryzury 2023: cięcie hush cut czy wolf cut? Które bardziej do ciebie pasuje?
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 27.09.2023 11:54

Najmodniejsze fryzury 2023: cięcie hush cut czy wolf cut? Które bardziej do ciebie pasuje?

Engin Akyurt/Pexels, Modne cięcie na 2023
Fot. Engin Akyurt/Pexels, Modne cięcie na 2023

Wiesz, czym różnią się najmodniejsze fryzury 2023, czyli cięcie hush cut od wolf cut? Warto sprawdzić, które z nich będzie pasowało do twojej twarzy. Oba są odważne i z pazurem, ale przy okazji świetnie podkreślają kości policzkowe i dodają powiewu świeżości. Na, którą z nich skusisz się w tym sezonie?

Najmodniejsze fryzury 2023, czyli jakie?

Tej jesieni i zimy największą popularnością cieszą się krótkie cięcia. Wiele kobiet decyduje się na pixie cut, które wyraźnie odmładza. Warto jednak zwrócić uwagę na coś, co pasuje do różnych długości włosów.

Mowa o nowej modzie, które zapanowała nie tylko wśród młodych kobiet, ale również i tych w średnim wieku. Chodzi o cięcie hush cut oraz wolf cut. Do ich wykonania trzeba mieć jednak mistrzowskie umiejętności. Uzyskanie takiego efektu wymaga bowiem nie lada wprawy.

Ten owoc można stosować podczas zabiegów na dłonie i stopy. Po 15 minutach nie ma śladu po żółtych paznokciach

Czym charakteryzuje się cięcie hush cut?

Cięcie hush cut to nic innego, jak miękkie i stopniowe cieniowanie włosów, które połączone jest z delikatną grzywką. Co najciekawsze świetnie pasuje do pukli o różnej grubości, zarówno tych bardzo cienkich, jak i grubych. Oczywiście wówczas należy dopasować odpowiednią technikę. Aby grubsze pasma zyskały objętość, trzeba je będzie mocniej pocieniować.

Takie cięcie okala twarz delikatnymi pazurkami, które wyostrzają rysy. Świetnie prezentuje się do okrągłych i pełnych twarzy. Do tego, aby ją ułożyć, wystarczy przeczesać włosy palcami i lekko ugnieść.

Jak wygląda cięcie wolf cut i do kogo pasuje?

Z kolei cięcie wolf cut od razu kojarzy się z wilkiem, czyli dzikością, i takie właśnie jest. Ma prezentować się, jak przypadkowe strzyżenie, tymczasem jest perfekcyjnie dopracowane w każdym calu.

Włosy zachowane w tym klimacie są zdecydowanie krótsze z przodu, a dłuższe z tyłu. Cechą szczególną tej fryzury są długie baki i grzywka, którą cieniuje się aż od skroni. Ta opcja zdecydowanie lepiej podpasuje kobietom odważnym. Wspaniale wygląda do kwadratowych i owalnych twarzy.