Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Nie wyrzucaj skórki po grejpfrucie. Wystarczy dodać dwa składniki, by stworzyć domowy płyn do czyszczenia
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 02.10.2023 05:03

Nie wyrzucaj skórki po grejpfrucie. Wystarczy dodać dwa składniki, by stworzyć domowy płyn do czyszczenia

grejpfrut
Sposób na wykorzystanie skórek po grejpfrucie, fot. Darina Belonogova / canva.com

Zjadłaś grejpfruta i została ci po nim tylko skórka? Pod żadnym pozorem jej nie wyrzucaj. Wystarczy, że dodasz do niej tylko dwa produkty, które na pewno masz w swoim domu i stworzysz ekologiczny środek do czyszczenia. To banalnie proste! 

Nie wyrzucaj skórki po grejpfrucie

Niemalże w każdym domu znajdziemy środki do czyszczenia. Jeśli jednak nie chcesz wydawać pieniędzy na kolejne opakowania, możesz zrobić je sama za grosze. Ponadto domowy sposób na stworzenie własnego detergentu jest ekologiczny, a do jego wykonania potrzebujesz tylko trzech produktów

Podstawą do stworzenia płynu jest skórka od grejpfruta. Jeśli nie jesteś fanką tego owocu, śmiało możesz zastąpić go cytryną lub innymi cytrusami, jednak grejpfrut sprawdzi się najskuteczniej. 

Idź do apteki, a potem wyczyść fugi. Genialny trik sprawi, że znów będą śnieżnobiałe!

Domowy płyn do czyszczenia tylko z trzech produktów

Wykonanie domowego i ekologicznego płynu do czyszczenia jest banalnie proste. Wystarczy w ciepłej wodzie rozpuścić jedną łyżeczkę cukru i zalać roztworem skórkę po grejpfrucie. To jednak nie wszystko. Kolejnym ważnym aspektem jest również czas. Skórki powinny się bowiem moczyć w wodzie z cukrem przez sześć tygodni. Jest to kluczowe, aby środek odpowiednio działał. 

Po upływie czasu miksturę warto przelać do butelki z dozownikiem, który ułatwi jego stosowani. Z powodzeniem można stosować środek do mycia podłóg, powierzchni, a nawet luster. Dodatkowo zostawi on przyjemny zapach.  

Wykorzystaj skórki z cytrusów

Jeśli wciąż pozostały ci skórki z cytrusów, świetnie sprawdzą się do usuwania kamienia, chociażby z baterii łazienkowych. Wystarczy delikatnie ścisnąć skórkę, aby wypuściła soki, a następnie potrzeć nią czyszczoną powierzchnię. 

Skórki można śmiało włożyć również do pojemnika na sztućce w zmywarce. Po zakończonym myciu zaskoczą się błyszczące naczynia oraz przyjemny zapach. 

Cytrusy.png
Cytrusy, fot. freestocks.org / canva.com