Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Tanie i naturalne sposoby na ukrycie siwych włosów. Niechcianych pasm pozbędziesz się w mig
Martyna Pałka
Martyna Pałka 20.11.2023 11:12

Tanie i naturalne sposoby na ukrycie siwych włosów. Niechcianych pasm pozbędziesz się w mig

Sposób na zakrycie siwych włosów
Sposób na zakrycie siwych włosów, fot. Canva/doucefleur's Images

Jeżeli pojawiające się siwe włosy stają się Twoim kompleksem, a nie jesteś przekonana do wizyty u fryzjera i zafarbowania swoich kosmyków, mamy dla Ciebie inne rozwiązanie, które pomoże Ci odjąć sobie kilka lat. Te domowe sposoby działają cuda i naprawdę zatrzymują zegar biologiczny!

Jak poradzić sobie z siwymi włosami?

Pojawiające się pierwsze siwe włosy to problem, który prędzej, czy później dotknie każdego z nas. Nie zawsze zjawisko to związane jest z wiekiem. Wpływ na pojawienie się siwizny może mieć również nasz styl życia, w tym zwłaszcza nieodpowiednia dieta lub używki. I choć nie jest to powód do wstydu, czy kompleksów, warto zadbać o swoje samopoczucie i w razie dyskomfortu, po prostu pozbyć się nowego kłopotu.

Najskuteczniejszych sposobem, który pozwoli Ci raz na zawsze zapomnieć o siwych włosach, jest wizyta u fryzjera i zmiana koloru swoich pasm. Jeżeli jednak nie jesteś fanką farbowania włosów, mamy dla Ciebie kilka niezawodnych trików, które wykonasz samodzielnie w domu. Dzięki nim na dobre pozbędziesz się swojej siwizny.

Dzięki tym sposobom zadbasz o cerę przy niskich temperaturach. Zapomnij o podrażnieniach i przesuszeniu

Te domowe sposoby pomogą Ci w walce z siwymi włosami!

Istnieje mnóstwo domowych sposobów, które potrafią zdziałać cuda i pomóc Ci w walce z pojawiającymi się siwymi włosami. Jest to świetna alternatywa dla osób, które nie planują kosztownego zabiegu w salonie fryzjerskim lub też nie są zwolennikami gwałtownych zmian swojego wyglądu.

Dodatkowo większość z nich nie tylko nie ma negatywnego wpływu na nasze włosy, ale też może poprawić ich wygląd i kondycję. Domowe zabiegi wykonasz z łatwością samodzielnie w swoim domowym zaciszu. Jednym z niezawodnych sposobów na siwe włosy są płukanki, które na zawsze odmienią stan Twoich włosów.

Te płukanki pomogą Ci pozbyć się siwych włosów!

Jedną z najczęściej stosowanych płukanek, której działanie pomaga ukryć pojawiające się siwe włosy, jest ta z ziaren kawy. Jest to nie tylko sposób na zakrycie siwizny, ale też poprawienie jakości naszych włosów. Uważaj, jednak jeśli jesteś blondynką - ta płukanka może nieco przyciemnić Twoje pasma.

Wystarczy, że zalejesz kilka ziaren kawy wrzątkiem i pozostawisz do zaparzenia. Po umyciu włosów nałóż na nie wcześniej ostudzony napar i pozostaw na około 20 minut. Po wszystkim spłucz włosy letnią wodą.

Innym rewelacyjnym domowym zabiegiem na siwe włosy jest wykonanie płukanki z liści herbaty. Podobnie, jak w przypadku kawy, musisz zalać 6 łyżek herbaty 2 litrami wrzątku, następnie odcedzić i pozostawić do ostudzenia. Tak przygotowaną mieszankę należy wetrzeć w umyte wcześniej włosy i pozostawić na nich przez około 30 minut. Efekty będą naprawdę zdumiewające!

Tagi: siwe włosy