Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Domowy sposób na odetkanie odpływu. Wystarczy wsypać jeden produkt, który masz w swojej kuchni
Martyna Pałka
Martyna Pałka 01.11.2023 13:29

Domowy sposób na odetkanie odpływu. Wystarczy wsypać jeden produkt, który masz w swojej kuchni

Odpływ
Domowy sposób na oczyszczenie odpływu, fot. Canva/Africa Images; Canva/Jevtic

Zatkany odpływ to częsty problem, nawet w najbardziej zadbanej i wysprzątanej na błysk kuchni. Co ciekawe, wcale nie potrzebujemy pomocy fachowca, ani specjalistycznego sprzętu, aby samodzielnie poradzić sobie z tym kłopotem. Oto prosty domowy sposób z użyciem jednego produktu.

Zatkany odpływ: dlaczego musimy zareagować jak najszybciej?

Jeżeli czujesz, że w Twojej kuchni wydziela się nieprzyjemny zapach i do tej pory nie znalazłaś źródła jego pochodzenia, najprawdopodobniej problem tkwi w zatkanym odpływie. To właśnie tam trafiają resztki pokarmów, a nawet fusy z porannej kawy. Coraz częściej zdarza się, że nawet w najbardziej zadbanych kuchniach dochodzi do zatykania się odpływu.

Przez takie praktyki resztki jedzenia zaczynają zalegać w rurach, co może prowadzić do ich gnicia i jeszcze intensywniejszego odoru. Nawet po usunięciu pozostałości pokarmów z odpływu w kuchni wciąż może unosić się nieprzyjemny zapach. Ten prosty domowy sposób szybko pomoże Ci poradzić sobie z tym kłopotem i raz na zawsze zapomnieć o smrodzie.

Skarpetki straciły swój śnieżnobiały odcień? Dodaj do prania jeden składnik, a będą jak nowe

Jak poradzić sobie z zatkanym odpływem? Oto prosty domowy sposób

Istnieje mnóstwo środków czystości, które pomogą nam skutecznie odetkać rury i pozbyć się z nich nieprzyjemnego zapachu. Jeżeli jednak preferujesz bardziej naturalne sposoby, mamy dla Ciebie jeden prosty trik, dzięki któremu nie będziesz już musiała martwić się zatkanym odpływem. Co więcej, wystarczą Ci do tego tylko dwa składniki, które z pewnością masz w swojej kuchni - ocet i soda oczyszczona.

Do połowy szklanki octu wsyp pół szklanki sody oczyszczonej. Tak powstałą mieszankę wlej do odpływu. Pamiętaj, aby wcześniej oczyścić go z widocznych gołym okiem resztek pokarmów. Ta mikstura nie tylko zabije szkodliwe bakterie, które nagromadziły się w tym miejscu, ale też pomoże pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z rur.

Szybki i prosty sposób na zatkany odpływ

Drugim domowym sposobem na oczyszczenie zatkanego odpływu, jest zastąpienie sody oczyszczonej zwykłą solą kuchenną. Na samym początku wlej wodę do czajnika i zagotuj ją. Następnie wsyp do odpływu pół szklanki soli i zalej ją zagotowaną wcześniej wodą.

Wrzątek w połączeniu z solą może pomóc nam w odetkaniu rur i zlikwidowaniu osadzających się tam resztek. Tym samym pozbędziemy się brzydkiego zapachu w naszej kuchni. Innym zamiennikiem soli kuchennej jest też ocet - wówczas postępujemy tak samo, jak wyżej, lecz zamiast pół szklanki soli wlewamy do odpływu pół szklanki octu. W tym przypadku również wpłyniemy na żyjące tam bakterie i pozbędziemy się kłopotu.

Zatkany odpływ
Sposób na odetkanie odpływu, fot. darkorse2012 / canva.com

Źródło: kobieta.wp.pl