Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Jeśli malujesz tak paznokcie koniecznie przestań. W ten sposób dodajesz sobie wielu lat
Martyna Pałka
Martyna Pałka 07.11.2023 08:52

Jeśli malujesz tak paznokcie koniecznie przestań. W ten sposób dodajesz sobie wielu lat

Przestań malować tak paznokcie
Przestań malować tak paznokcie, fot. Canva/Gajus

Niektóre elementy naszego wyglądu mogą bardzo wpływać na postrzeganie nas przez innych. Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę, że nieumiejętnie dobrane włosy, makijaż lub manicure potrafią dodać nam nawet kilka lat! Jeżeli malujesz w ten sposób paznokcie, jak najszybciej przestań, a zobaczysz, że będziesz wyglądać o wiele młodziej.

Przestań malować tak paznokcie! W ten sposób znacznie się postarzasz

Umiejętnie dobrany manicure naprawdę potrafi zdziałać cuda! Mowa tu nie tylko o kształcie, ale też kolorze, który doda nam charakteru i sprawi, że ciężko będzie oderwać od nas wzrok. Nie zawsze musisz korzystać z usług specjalistki, idealne paznokcie możesz wykonać również samodzielnie w domowym zaciszu.

Jeżeli decydujesz się na manicure, powinnaś wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Jedną z nich jest odpowiedni dobór koloru. Mało kobiet zdaje sobie sprawę, że niektóre odcienie potrafią bardzo negatywnie wpływać na nasz wygląd, a nawet dodawać nam parę lat. Te barwy lepiej omijać szerokim łukiem!

Ekstremalna objętość włosów w kilka chwil. Ten sposób potrafi zdziałać cuda

Te kolory paznokci dodają lat

Jednym z odcieni, który bardzo negatywnie wpływa na wygląd naszych dłoni, jest fiolet. Ten ciemny kolor bardzo mocno kontrastuje z naszą skórą i uwydatnia różnego rodzaju przebarwienia i żyły, jakie zdobią nasze dłonie.

Podobnie jest w przypadku jasnych i zimnych odcieni błękitu oraz lawendy, które sprawiają, że nasza skóra wydaje się sina, a przez to wygląda mniej zdrowo. Dobrą alternatywą dla tych kolorów będą ciepłe odcienie fioletu lub bordo, a w przypadku niebieskiego - granat.

Zrezygnuj z tych kolorów! Takie paznokcie dodadzą Ci kilka lat

Kolejnym kolorem, z którego lepiej zrezygnować na swoich paznokciach, jest metaliczne srebro. Przez wiele osób taki manicure postrzegany jest jako mało elegancki i kiczowaty, a do tego uwydatnia on niedoskonałości naszych dłoni. 

Kolejną barwą, której lepiej unikać podczas malowania paznokci, jest jaskrawy żółty. Odcień ten sprawia, że nasze dłonie wydają się o wiele bardziej poszarzałe, a to z kolei sprawia wrażenie suchej i niezbyt zdrowej skóry. Podobnie jest w przypadku jaskrawej zieleni. Jeśli lubisz te odcienie, zamień jaskrawe barwy na modną w tym sezonie oliwkę.

Tagi: paznockie