Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Ukryta funkcja w żelazku. Z jej pomocą usuniesz zagniecenia z każdego zakamarka
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 22.09.2023 07:31

Ukryta funkcja w żelazku. Z jej pomocą usuniesz zagniecenia z każdego zakamarka

Prasowanie, żelazko
Ukryta funkcja w żelazku, fot. aliaksandrbarysenka / canva.com

Prasowanie dla wielu osób nie należy do ulubionych czynności. Istnieje jednak wiele patentów, aby usprawnić ten proces, chociażby korzystając z tzw. żelazka w sprayu. Mało kto jednak wie, że żelazka posiadają ukrytą funkcję, która znacznie ułatwia prasowanie. Dzięki niej usuniesz zagniecenie w trudno dostępnych miejscach. Koniecznie sprawdź, czy twój sprzęt posiada taką opcję.

Żelazka z ukrytą funkcją - dzięki niej prasowanie staje się dużo łatwiejsze

Trudno jest całkowicie zrezygnować z prasowania. Zapewne każdy z nas ma w swojej szafie ubrania wykonane z podatnego na zagniecenia materiału. Szczególnie po praniu są one mocno wymięte i bez wcześniejszego prasowania wyglądają nieestetycznie. 

Jeśli masz problem z wyprasowaniem zagnieceń przy dekolcie lub kołnierzu - ten patent jest dla ciebie. Koniecznie sprawdź, czy ukrytą funkcję posiada twoje żelazko. 

Żelazko
Ukryta funkcja w żelazku, fot. vladans / canva.com
Jak szybko wyprasować ubrania? Wykorzystaj ten domowy sposób, a zaoszczędzisz masę czasu

Funkcja żelazka, która ułatwia prasowanie

Jedna z internautek podzieliła się swoim odkryciem w mediach społecznościowych. Zamieściła na TikToku krótkie nagranie, podczas którego prasuje kołnierz koszuli oraz materiał, znajdujący się na dekolcie. W szybki i sprawny sposób usunęła zagniecenia, a wszystko dzięki ukrytej funkcji żelazka, o którym mało kto wie. 

Mowa bowiem o samym czubku żelazka, który układa się w charakterystyczny trójkąt. To właśnie w tym miejscu znajduje się niewielka szpara, w którą zmieści się materiał. Wystarczy wsunąć go między stopę, a korpus żelazka, by wygładzić materiał.

Ukryta funkcja żelazka
Ukryta funkcja żelazka, fot. seb_ra / canva.com

Patent na szybsze prasowanie

Tiktokerka, działająca w sieci pod nickiem @x_sonyaaa1 nagrała krótki film, w którym prezentuje swój sposób na wyprasowanie ubrań. Jak sama przyznała, przez wiele lat nie miała pojęcia, jak łatwo można pozbyć się zagnieceń na ubraniach. 

Podobnego zdania są też inni internauci, którzy tłumnie skomentowali post. Wielu z nich zgodnie przyznało, że wypróbuje przedstawiony patent. Krótki film z ukrytą funkcją żelazka zobaczycie poniżej: